Na co si dát pozor při výběru půjčky

 

Dvakrát měř a jednou řež. Než se rozhodnete vybrat úvěr, několikrát se ujistěte, že jste se neupsali neseriózní společnosti nebo přímo lichvářům. Samotné vyřízení je otázka několika okamžiků. Nejtěžší úkol na vás čeká při výběru vhodného úvěru.

spořicí prasátko Chcete-li si bezpečně půjčit peníze? První doporučení říká, že hasit problémy se splácením půjčky další půjčkou je ekonomický nesmysl. V první řadě kontaktujte společnost, u které máte dluh a domluvte se na odložení či změně výše splátek. Možná budete překvapeni, jak snadno vám vyjdou vstříc.

Porovnání

Půjčujte si pouze u osvědčených a kvalitních společností. Nevíte kde je hledat? Nejlepší možností jak se vyhnout pochybným společnostem je online srovnání půjček. Naleznete zde přehledně seřazené nabídky seriózních bankovních i nebankovních společností. Ze seznamu si už každý vybere půjčku, která mu vyhovuje. Při porovnání se nesoustřeďte pouze na úrokovou sazbu, ale prozkoumejte vedlejší poplatky nebo sankce pro případ prodlení splátek.

RPSN

Ukazatel RPSN neboli roční procentní sazba nákladů usnadňuje spotřebitelům orientaci v nabídkách půjček. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který je potřeba uhradit v průběhu jednoho roku. Kromě úvěrové sazby zahrnuje vedlejší poplatky jako třeba za správu účtu a úvěru, za převod peněz.

Víc hlav víc ví

Než podepíšete smlouvu, pečlivě si ji přečtěte. Obzvlášť pozor si dávejte na dodatky psanými malými písmeny. Pokud něčemu nerozumíte, nepodepisujte smlouvu a poraďte se s dalšími lidmi.

Sjednejte si bezpečnou půjčku onlineSjednat půjčku

Příklady poctivých půjček

Za půjčkou bez ručitele nemusíte k lichváři. Bezpečné a férové úvěry nabízí třeba Česká spořitelna. Půjčka od této společnosti na první pohled nevypadá supervýhodně. Jenže při podrobném zkoumání zjistíte, že se nemusíte obávat žádných kliček ve smlouvě, skrytých poplatků, ani podvodného jednání. Pevná úroková sazba vám dává jistotu nezvyšování splátek. Vstřícný přístup uplatňuje spořitelna ve všech směrech. Výši a datum splátek si určíte sami podle svých možností. Nikdo vám neříká, na co máte půjčené peníze použít. Záleží pouze na vašem rozhodnutí.

Podobně pozitivní přístup k zákazníkům zaujímá CitiBank. Banka jde s dobou. Nemusíte podniknout jedinou návštěvu pobočky. Vyplněním online formuláře získáte do pěti minut vyjádření k půjčce. Samotné vyřízení trvá tři pracovní dny. Citi půjčka vyniká zajímavou úrokovou sazbou, takže úvěr přeplatíte pouze o malou částku. Banka poskytuje finanční prostředky až do výše 600 000 korun.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1