Platební brána PayU naučí e-shopy nabízet online úvěry bez papírování

 

Když dnes nakupujete v českých e-shopech zboží na splátky, většinou se neobejdete bez vytisknutí a zaslaní podepsané úvěrové smlouvy. Kvůli rychlosti možná radši navštívíte kamenný obchod. To by se v příštím roce mohlo změnit díky platební bráně PayU. Služba umožní kompletní vyřízení úvěru po síti.

muž u počítače 

Zákazník, který dorazí do velké prodejny za účelem nákupu zboží na splátky, může vše vyřídit do 5 minut. Když už ví, který výrobek potřebuje, zajde k pokladně, tam mu během chvilky vytisknou úvěrovou smlouvu, a může si odnést dané zboží domů. Ve virtuálním prostředí to zatím nejde, ale malou revoluci u nákupů na splátky v českých e-shopech by chtěla spustit platební brána PayU.

Vyřízení úvěrů i posouzení klienta proběhne online

Přesné detaily plánované novinky, která zjednoduší nákup na splátky v e-shopech, se zatím vylaďují. Firma Naspers provozující bránu Payu je projednává s bankami, které budou úvěry poskytovat. Vše by mělo probíhat prostřednictvím pár kliků, od posouzení klientovy schopnosti splácet úvěr až po sjednání samotného spotřebitelského úvěru.

Online platbám se v Česku daří

Češi rádi platí „klikáním na internetu“. Potvrzují to i celkové výsledky platební brány PayU v ČR. Její obrat dosáhl ve fiskálním roce 2013/2014 3,76 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 88 %. Počet transakcí provedených přes PayU vzrostl na 4 miliony a v současnosti ji používá více než milion unikátních internetových nakupujících. Celkově tak PayU poskytuje platební služby firmám, které tvoří 38 % online retailového trhu v ČR.

Půjčky jedině od ověřených společností!Srovnat půjčky

Oblibě se těší hlavně karty, které tvoří více než polovinu objemu online plateb v české e-commerce. Zájem o online platby kartou je viditelný např. v segmentu služeb – právě karty pokrývají až 70 % všech online plateb za služby na internetu. Celkově segment online plateb za služby rychle roste.

PayU spolupracuje s mnoha českými společnostmi, například Mall.cz, Heureka, Student Agency, TipSport, Česká pošta, Čedok, Škoda Auto nebo ČEZ. Právě u českého energetického giganta můžete díky spolupráci s PayU zaplatit fakturu za elektřinu kartou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0