Platební brána PayU naučí e-shopy nabízet online úvěry bez papírování

 

Když dnes nakupujete v českých e-shopech zboží na splátky, většinou se neobejdete bez vytisknutí a zaslaní podepsané úvěrové smlouvy. Kvůli rychlosti možná radši navštívíte kamenný obchod. To by se v příštím roce mohlo změnit díky platební bráně PayU. Služba umožní kompletní vyřízení úvěru po síti.

 

Zákazník, který dorazí do velké prodejny za účelem nákupu zboží na splátky, může vše vyřídit do 5 minut. Když už ví, který výrobek potřebuje, zajde k pokladně, tam mu během chvilky vytisknou úvěrovou smlouvu, a může si odnést dané zboží domů. Ve virtuálním prostředí to zatím nejde, ale malou revoluci u nákupů na splátky v českých e-shopech by chtěla spustit platební brána PayU.

Vyřízení úvěrů i posouzení klienta proběhne online

Přesné detaily plánované novinky, která zjednoduší nákup na splátky v e-shopech, se zatím vylaďují. Firma Naspers provozující bránu Payu je projednává s bankami, které budou úvěry poskytovat. Vše by mělo probíhat prostřednictvím pár kliků, od posouzení klientovy schopnosti splácet úvěr až po sjednání samotného spotřebitelského úvěru.

Online platbám se v Česku daří

Češi rádi platí „klikáním na internetu“. Potvrzují to i celkové výsledky platební brány PayU v ČR. Její obrat dosáhl ve fiskálním roce 2013/2014 3,76 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 88 %. Počet transakcí provedených přes PayU vzrostl na 4 miliony a v současnosti ji používá více než milion unikátních internetových nakupujících. Celkově tak PayU poskytuje platební služby firmám, které tvoří 38 % online retailového trhu v ČR.

Půjčky jedině od ověřených společností!Srovnat půjčky

Oblibě se těší hlavně karty, které tvoří více než polovinu objemu online plateb v české e-commerce. Zájem o online platby kartou je viditelný např. v segmentu služeb – právě karty pokrývají až 70 % všech online plateb za služby na internetu. Celkově segment online plateb za služby rychle roste.

PayU spolupracuje s mnoha českými společnostmi, například Mall.cz, Heureka, Student Agency, TipSport, Česká pošta, Čedok, Škoda Auto nebo ČEZ. Právě u českého energetického giganta můžete díky spolupráci s PayU zaplatit fakturu za elektřinu kartou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0