Proč se nevyplatí vánoční půjčka

 

Tradiční duch Vánoc se postupně vytrácí. Svátky klidu a míru nahradil shon a boj o dárky. Toho využívají různé společnosti, které nabízí extra, hyper, mega výhodné vánoční úvěry. Na co si dát pozor při sjednávání půjčky na prezenty?

vánoční dárek  Zaseknutá kapří kost v krku není jediný štědrovečerní strašák. Řadu nešťastníků pohltila dluhová past právě díky jejich vánoční rozšafnosti. Pod stromečkem se objevují luxusní dárky, hitech elektronika, značkové oblečení. Jenže, kde na všechny ty poklady vzít? Nedostatek financí řeší mnohé domácnosti půjčkami. Ačkoliv odborníci před tímto postupem důrazně varují, banky a úvěrové společnosti mají žně. Půjčka na dárky nebo dovolenou patří mezi klasické příklady nezodpovědného půjčování. Mnohé osobní bankroty začaly právě neuváženým rozhazováním.

Není půjčka jako půjčka

V hektickém adventním období si lidé ani nečtou podmínky půjčky, kterou si berou. Zajímají se pouze o nízké měsíční splátky, ale už se nepodívají na úrok, RPSN nebo kolik celkem zaplatí. Největší problémy hrozí osobám, které chtějí sobě a svým blízkým o Vánocích dopřát, ale již mají sjednanou další půjčku. Málokdo zvládá splácet více závazků naráz. Banky a solidní nebankovní společnosti jsou si toho vědomi, proto své klienty důsledně prověřují. Nahlíží do registru dlužníků, zkoumají výši příjmů a potencionálně nebezpečného zákazníka odmítnou.

Bezpečné půjčky              onlineSjednat půjčku

V tu chvíli na scénu přichází „dobrodinci“ z pochybných společností. Bez průtahů získá půjčku na vánoční dárky úplně každý, kdo si o ni řekne. Potíž vězí v podmínkách, které často hraničí se zákonem. Lichva je to správné slovo. Z dluhového bahna nikoho kapří šupina v peněžence nezachrání.

Když to jinak nejde

Pokud se někdo i přes varování finančních odborníků rozhodne dotovat Štědrý den z úvěru, měl by využívat pouze osvědčených společností. Například půjčka České spořitelny se dá do konce roku sjednat za zvýhodněných podmínek. Za každý rok řádného splácení se sníží úroková sazba o 1 %. Bezpečné půjčky online poskytují také Raiffeisenbank, UniCredit Bank, ČSOB, Citibank, Komerční banky a mnohé další společnosti. Nevýhodou bankovních půjček je fakt, že poskytují finance až od 20 000 Kč a více. Výjimkou je  Air bank, která půjčuje již od 10 000 Kč.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0