Podle registru Solus má problémy se splácením skoro každý 10. dlužník

 

Víte, ve kterém okrese i kraji mají lidé největší potíže se splácením svých dluhů? V průměru se nedaří na čas splácet své závazky 8,24 % dospělých Čechů. Situace je ale mnohem horší v Ústeckém a Karlovarském kraji. Jak si v dluhové statistice vede váš kraj?

problémy se splácením 

Negativní záznam v registru dlužníků Solus znamená, že majitel úvěru se dostal do prodlení se splácením svého dluhu. I když dlužník své závazky později splatí, černý puntík v dluhové historii u jména zůstane ještě několik let.

Splácení úvěrů činí největší potíže lidem z okresu Most

Schopnost hradit splatné závazky se významně liší v jednotlivých krajích ČR. Nejhorší situace je v Ústeckém kraji, kde u členů sdružení Solus dlouhodobě neplní své závazky 15 dospělých obyvatel ze sta. Desetiprocentní hranici překračuje také Karlovarský kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Zkoušeli jste už snížit splátky konsolidací? Spočítat úsporu

Asi nebude překvapením, že právě zmíněné kraje patří mezi oblasti s vyšší nezaměstnaností oproti celorepublikovému průměru. Nejvíce nezaměstnaných najdeme už dlouhodobě v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

solus prodlení se splatností podle krajůZdroj: Statistika zájmového sdružení Solus 

Nejhorší situaci se splácením dluhů zaznamenalo sdružení Solus v okrese Most, kde je zapsáno v negativním registru 18 dospělých obyvatel ze sta.

Pro záznam v registru dlužníků Solus musí dát člověk souhlas

Když se dostanete do problémů se splácením dluhů vůči bance, nebankovní společnosti nebo i dodavateli energií, zůstane vám „černý puntík“ v registru Solus až 3 roky po splacení daného úvěru. Málokdo už tuší, že pro zadání osobních dat do Solusu musí dát vlastník úvěru písemný souhlas, který lze i zpětně odvolat. 

Chcete požádat o výmaz z registru Solus?Podívejte se jak na to
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2