44 % Čechů zvažuje refinancování půjčky. Vědí, že ušetří

 

Téměř polovina Čechů zvažuje převedení půjčky, aby ušetřila na splátkách. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti GfK Czech pro banku Zuno. Přidáte se k nim?

refinancování půjčkyS refinancováním půjček ušetříte na spátce i několik tisíc. 
Poskytnutí úvěru bez poplatku považuje za atraktivní až 90 % respondentů. Mezi zajímavé benefity patří podle průzkumu i předčasné splacení úvěru bez poplatku (91 %), poskytnutí úvěru bez ručitele (79 %) a bezúčelová půjčka (73 %).

„Za nejatraktivnější a zároveň nejunikátnější benefity spotřebního úvěru v cílové skupině je považována garance nejlepší nabídky a poskytnutí půjčky bez skrytých podmínek. Klienti totiž oceňují půjčky bez chytáků.“

- Július Filo, Sector Leader, Financial Services & Technology GfK

Dalším lákadlem je možnost vyřízení úvěru bez nutnosti navštívit banku, pro 82 % respondentů je důležitá rychlost vyřízení půjčky.

„Data z průzkumu GfK potvrzují, že možnost pořídit si úvěr bez nutnosti navštívit banku je stále více atraktivnější. Koncept online banky přitom zvyšuje rychlost i pohodlí a umožňuje díky nízkonákladovému modelu poskytovat i výhodné úrokové sazby u refinancování i půjček.“

- Jozef Dudáš, specialista na úvěry banky Zuno

Průzkum pro Zuno provedla společnost GfK na vzorku lidí ve věku 26 - 50 let s čistým osobním měsíčním příjmem více než 13 500 Kč a s minimálně středoškolským vzděláním.

Více nevýhodných půjček zachrání konsolidace

Nakupilo se vám toho trochu více? V případě, že máte několik nevýhodných půjček, můžete využít konsolidaci půjček. I díky ní dosáhnete výhodnějších podmínek. Zaručeně vás čeká nižší měsíční splátka a často i nižší úroková sazba. Výrazně ušetřit můžete i za poplatky na správu jednotlivých úvěrů. Plusovým bodem pro konsolidaci je i možnost získat dodatečné finanční prostředky a zvolit si dobu splatnosti dle svých představ.

Výhody refinancování a konsolidace půjček
Refinancování jedné půjčky Konsolidace více půjček
  • Nižší měsíční splátka
  • Zachování stejné doby splatnosti (většinou)
  • Získání výhodnějších podmínek
  • Předčasné splacení bývá zdarma

Přejít do srovnání

  • Nižší měsíční splátka
  • Získání výhodnějších podmínek
  • Možnost získání dalších finančních prostředků
  • Snížení poplatků za správu úvěrů

Přejít do srovnání

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8