Refinancování vás zbaví špatné půjčky

 

Máte dluh, který nedokážete splácet? Vzali jste si půjčku bez rozmyslu a nyní jste si vypočítali, o kolik skutečně přeplatíte? Chodíte každý den kolem reklamy na výrazně výhodnější úvěr a zvedá vám to tlak? Oddychněte si a přestaňte zbytečně platit víc, než kolik musíte. Pátráte-li po způsobu, jak se zbavit nevýhodné půjčky, zkuste refinancovat.

refinancování půjčky 

Trh s finančními produkty se neustále vyvíjí a rozšiřuje. Jak roste konkurence, většina společností vymýšlí různé metody na přilákání zákazníka. Snižují sazby, odkládají a odpouští splátky, slibují hory doly. Máte-li tedy starý úvěr, může se velmi jednoduše stát, že na trhu nyní najdete mnohem lákavější nabídku.

Markovi se náhle naskytla příležitost získat slušně vypadající ojetý vůz. Rozhodl se vzít si půjčku, ale nechtělo se mu běhat do banky a dokazovat své příjmy. Přál si mít peníze hned, aby nejlépe již zítra mohl vůz zakoupit. Online si našel nabídku úvěru, kde mu společnost slibovala peníze do několika minut. Žádné složité formuláře, dokazování příjmů atd. Půjčku si bez váhání vzal a další den se už těšil z ojetého auta.

Refinancování půjčky spočívá v jejím předčasném vyplacení pomocí úvěru sjednaného za přívětivějších okolností, s lepšími podmínkami a úrokem. Starší půjčky mají navíc často i zastaralé poplatky či u nebankovních institucí velmi agresivní sankce. V případě nevýhodných úvěrů se pokuste refinancovat, jak jen nejrychleji to půjde. Většinou stačí mít zaplacenou alespoň jednu splátku.

„Objem úvěrů poskytnutých rezidentským domácnostem v ČR dosáhl v prosinci 2018 výše 1 646 mld. Kč. Pokud jde o účelovou strukturu úvěrů poskytnutých tomuto sektoru, objemově největší položku představují úvěry na bydlení (1 246 mld. Kč v prosinci 2018, meziměsíční nárůst o 0,5 %). Ty tvoří 76 % z celkového objemu úvěrů poskytnutých domácnostem. Spotřebitelské úvěry dosáhly ke konci prosince 2018 výše 245 mld. Kč a meziměsíčně vzrostly o 0,2 %."

- ČNB, bankovní statistika

Podle statistiky Zotify je nejčastějším důvodem pro půjčku na Zonky.cz refinancování starých dluhů. Za necelé čtyři roky pomohli investoři refinancovat nevýhodné úvěry více jak 10 000krát. Dohromady se jednalo o 26,4 % ze všech poskytnutých půjček. Nejde tedy již vůbec o neobvyklou praxi.

Když posléze Marek zjistil, jak vysokou má půjčka roční procentní sazbu nákladů (RPSN), uvědomil si, že koupě auta se mu slušně prodraží. Naštěstí si během jedné jízdy všiml reklamy banky nabízející refinancování starých půjček. To ho zaujalo. Online si srovnal refinancování a snížil si úroky i částku, kterou měl celkem zaplatit. Zároveň mu také zůstala stejná doba splácení.

Refinancování Markova dluhu
Produkt Částka Měsíční splátka Počet splátek RPSN Celková částka
Půjčka 40 000 Kč 1 508 Kč 48 38,32 % 72 384 Kč
Refinancování u banky A 40 000 Kč 949 Kč 48 6,07 % 44 890 Kč
Refinancování u banky B 40 000 Kč 1 107 Kč 48 18,65 % 53 451 Kč
Každý případ refinancování by měl být posouzen individuálně kvůli různým podmínkám, sankcím a poplatkům za předčasné splacení půjčky. Podstatné proto je zkonzultovat veškerou dokumentaci k původnímu úvěru s expertem, co dokáže posoudit, zda se přechod k jiné instituci skutečně vyplatí. I u refinancování hraje velkou roli bonita žadatele, proto mají nižší šanci bezproblémově převést půjčku k nové bance osoby v exekuci či se špatnou úvěrovou historií.
Chcete také refinancovat svou půjčku? Srovnat si nabídky
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1