10 bláznivých patentů: Nakopávač pozadí či simulátor plácnutí

 

Existují dva druhy vynálezů. Ty, které změnily dějiny a za jejich objevení blahořečíme jejich objevitelům. A pak ty, které jsou tak unikátní, že z nich sotva popadneme dech. Záblesky některých géniů skutečně stojí za to!

z některých patentů vám budou stát vlasy na hlavěZ některých patentů vám budou stát vlasy na hlavě! 

Thomas Alva Edison s žárovkou, Nikola Tesla se stejnosměrným proudem a generátorem elektřiny či Alexander Graham Bell s telefonem. Ti všichni by i přes léta bádání a náročného testování možná pohořeli v konkurenci těchto géniů, kteří na svou chvíli slávy zatím čekají. Jen posuďte sami, že originalita a nekonvenční myšlení autorů těchto vynálezů stojí za uznalé smeknutí kloboukem. Posun pro lidstvo je sice nulový, ale náladu vám zvednou více než pohled na roztomilé zvířecí mládě.

1. Zařízení pro léčbu škytavky

Američan Charles Osborne škytal neuvěřitelných 68 let. A to až 40krát za minutu! Velká škoda, že za jeho života ještě nebylo vytvořeno zařízení pro léčbu škytavky, které bylo patentováno až v devadesátých letech. Speciálně vytvořený hrnek s kovovým nástavcem měl při pití stimulovat nervy – a to nejenom tlakem, ale také jemným elektrickým proudem, který do tváře škytajícího pouštěl. Zní to lákavě, co říkáte?

2. Samonakopávač pozadí

Uživatelem poháněný zábavný přístroj pro nakopávání jeho vlastního pozadí – tak se oficiálně nazývá tento prapodivný vynález, který by měl podle slov svého tvůrce přivodit opakované údery prostřednictvím několika prodloužených pák opatřených flexibilním zakončením. To nápadně připomíná lidskou nohu. Zatímco budete ve správné poloze těla pohánět rukama „pádla“, rozjedete svou silou důmyslně vypracovaný stroj, který vám dá vám pár ran do hýždí. Ten, kdo tohle vymyslel, by možná taky zasloužil.

3. Drobný přístroj na přípravu snídaní

Komu by se chtělo odcházet z vyhřáté postele a chystat si míchaná vajíčka a vařit si čerstvou kávu! Jistý kutil na to vyzrál. Nelenil a sestavil si speciální přístroj, který snídani připraví za něj. Co na tom, že měří tři metry na délku a třináct metrů na šířku a trvalo celých 88 dní, než ho vytvořil.

přístroj na přípravu snídaníTaky byste chtěli, aby se snídaně dělala prostě sama? 

4. Samozvedací klobouk

Držet si klobouk ve chvíli, kdy se skláníte? Práce navíc! V roce 1896 si nechal James C. Boyle patentovat speciální pokrývku hlavy, která v sobě měla zabudovaný hodinový motorek. Díky němu se klobouk při sklonění hlavy sám zvedl a ve správnou chvíli zase vrátil zpět na své místo. V době gentlemanů, kteří se skláněli ženám k nohám a nosili v rukou pugéty růží, by to asi mělo větší význam než dnes.

5. Poplácávač dětí

Thomas V. Zelenka Hansrod se v roce 1971 rozhodl, že uleví rodičům malých dětí. Nechal si patentovat tzv. „poplácávač“ malých dětí. Jednalo se o speciální přístroj, který byl připevněný z boční strany dětské postýlky a měl pomáhat v uspávání dětí. Důmyslně sestrojená ruka, kterou poháněl elektrický motor, by konějšivě poplácávala zadeček dítěte až ke spokojenému spánku. Jen jestli by spíše neplakalo zděšením nad takovým vynálezem!

Milujete bláznivé pokusy s elektřinou?Hrajte si zalevno!

6. Elektrokornout na zmrzlinu

Tento kornoutek si nejspíše nedopřejete až do posledního drobečku, zato vám údajně pomůže s pohodlnější konzumací oblíbené pochoutky. Motorizovaný zmrzlinový kornoutek podpírá, otáčí a tvaruje porci zmrzliny. Richard B. Hartman, který si vynález nechal patentovat, má naštěstí soudnost a sám jej nazývá jako zábavné inovativní zařízení pro horké dny. Ta představa je ale komická – jen si představte, jak žádáte prodejce o kopeček vaši oblíbené zmrzliny a připravíte mu vlastní kornoutek s bzučícím motorkem. Za ten pohled by to jistě stálo.

7. Ukazovátko pro kočky

Hrát si s domácím mazlíčkem? V dnešní době je to příliš velký luxus, na který není čas. Keith H. Allen proto myslel na všechny zaneprázdněné milovníky chlupatých stvoření a vytvořil „rotující hřídel poháněná motorkem“, která za vás převezme laserová ukazovátko. Připomíná teleskop a svým laserovým paprskem se na dlouhé hodiny postará o nezkrotnou zábavu vašich mazlíčků. A možná i dětí!

8. Porodní centrifuga

U kolotočů se nejspíše inspirovali vynálezci Charlotte a Geogre Blonsky, kteří si nechali patentovat velmi prapodivný stroj, který by měl pomoci ženám při porodu. Připomíná obří centrifugu, která by měla podle slov těchto géniů „vytvořit jemný, stálý, řízený a rovnoměrný tah, která podpoří matčinu snahu.“ A právě narozené dítě by podle tohoto patentu mělo skončit v proutěném košíku, nikoliv v bezpečných rukou ošetřujícího lékaře. V jakém psychickém rozpoložení byli pracovníci na patentovém úřadě, když tuto unikátnost schvalovali?

centrifugaNení centrifuga jako centrifuga.  

9. Simulátor vítězného plácnutí

Radost z gólu, který dá váš oblíbený tým, je poloviční, když se o ni nemáte s kým podělit. A s kým si vítězně plácnout rukou. Naštěstí D. Neal Muir na tuhle stinnou stránku všech osamělých fanoušků myslel a nechal si patentovat mechanickou paži, která je připravena kdykoliv si s vámi plácnout. Úlevný pocit!

10. Tříkolková sekačka na trávu

Proč by se dítě mělo po zahradě jen tak prohánět po tříkolce, když ho lze využít k záslužné činnosti? Tak asi přemýšlel vynálezce Deann F. Porath. Místo benzínové či akumulátorové sekačky se rozhodl využít hbité dětské nožky. Sestavil proto zvláštní prototyp dětské tříkolky, která měla u zadních koleček zabudovanou sadu břitů namontovaných na otáčecí hřídeli. Doufejme, že tento vynález je jen výsledkem šíleného nápadu a k dětem se nikdy nedostane.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 9