Bazar AAA Auto dostal pokutu půl milionu za chyby v půjčkách

 

Česká obchodní inspekce (ČOI) udělila největšímu prodejci ojetin u nás trest ve výši 500 tisíc Kč za chyby v reklamách na úvěr. Podobné prohřešky se u autobazaru objevily už dříve, proto pokuta dosáhla tak vysoké částky. AAA Auto se sankcí ale nesouhlasí.

aaa auto 

Prohřešku se dopustily dvě pobočky AAA Auto, v Pardubicích a Hradci Králové. Ve svých nabídkách uváděly špatné reprezentativní příklady půjčky navzdory požadavkům v zákoně. Navíc hradecký autobazar inzeroval v místním tisku reklamu, kde chyběl povinný údaj o roční procentní sazbě nákladů (RPSN). Tento ukazatel patří k důležitým informacím, na základě kterých se spotřebitel rozhoduje o koupi auta.

Pokutu by měl největší tuzemský autobazar zaplatit do konce tohoto týdne, ale mluvčí AAA Auto Michal Häckl se nechal slyšet, že s uděleným trestem nesouhlasí a firma bude zvažovat další právní kroky.

Firma AAA Auto si z předchozích pokut nic nedělala

Tvrdší postih autobazaru zdůvodnila ČOI opakovanými nedostatky v obsahu reklam u půjček na auto. Již v minulosti dostal bazar AAA Auto tři pokuty za podobné prohřešky. Ovšem předtím měla výše pokut spíše výstražný charakter, protože v prvním případě šlo 10 tisíc a dvakrát o 50 tisíc Kč.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0