Češi a Češky sex po telefonu milují. Oddávají se mu i v práci

 

Víte, jak dlouho trvá sex po telefonu? Přesně 23 minut plných intimností. České páry také vesele flirtují přes SMS. V průměru si vymění 17 zpráv. Vztah na dálku si Češi umí řádně opepřit.

Průměrná délka rozverného hovoru je 23 minut. 

Moderní technologie hrají v sexuálním životě důležitou roli. Průzkum mobilního operátora O2 prozradil, že alespoň jednou v životě si sex po telefonu vyzkoušel každý čtvrtý Čech. Nejčastěji milenci sahají po mobilu při dlouhodobém odloučení, když chtějí zahnat dlouhou chvíli, zažít něco nového a okořenit vztah.

Doma, v práci, prostě všude

Nikoho asi nepřekvapí, že lidé sex po telefonu nejčastěji provozují v pohodlí domova, a to zejména večer nebo v noci. Existují však dobrodruzi, kteří soukromí nepotřebují. Pětina dotázaných se přiznává, že milostným hrátkám přes mobil se nebrání ani přes den v zaměstnání.

Vysokoškolačky vedou

Sexu po telefonu se nejraději oddávají vysokoškolsky vzdělaní Češi do 29 let. Tato věková skupina se také nejčastěji přiznává k focení intimních partií svých nebo svého partnera a posílání erotických MMS. Z průzkumu také vyplynulo, že telefonní hrátky mají více v oblibě ženy.

Slovo odborníka: Co na to sexuolog MUDr. Ondřej Trojan?

„Fandím sexu po telefonu výrazně víc než tomu po internetu. Spousta emocí je sdělitelná, takže dělí-li partnery nějaká nepřekonatelná vzdálenost, a tou může být i trať z Holešovic do Nuslí – stejně jako přes Atlantik, sexování po telefonu je fajn. Přičemž nehrozí stavy podobné závislosti, s nimiž se u konzumentů internetového porna setkáváme čím dál častěji,“ říká sexuolog.

 

Sex? Ne děkuji, raději Facebook

Moderní technika ale do vztahů nepromlouvá jen pozitivně. Podle průzkumu Durhamské univerzity dvě pětiny párů zanedbávají svůj milostný život kvůli sociálním sítím nebo hrám. Další sex odkládají nebo naopak zkracují, aby mohli odpovědět na zprávu, aktualizovat status nebo surfovat na internetu.

Jak popsala jedna z účastnic průzkumu: „Čas v ložnici trávím na Facebooku a přítel online sázením. Oba si uvědomujeme, že ležíme vedle sebe v jedné posteli, ale jsme si naprosto vzdálení.“

Ušetřete za volání i SMS s výhodnějším tarifem Kalkulačka tarifů

Je virtuální sex nevěra?

Podle průzkumu provozují lidé sex po telefonu nejčastěji se svým partnerem. Flirtování po telefonu se ale Češi a Češky oddávají i s náhodnými známostmi. Považují tedy lidé virtuální sex za nevěru?

Většina dotázaných se přiklání k názoru, že erotické SMS či hovory s osobou, která není jejich stálým partnerem, je nevěra. Nepanuje ale shoda mezi muži a ženami. Zatímco jakoukoli formu sexu po telefonu považuje za nevěru 70 % žen, pánové jsou shovívavější. Za nevěru by podobné aktivity označilo pouze 40 % z nich.

Tolerance roste i s věkem. Nic špatného nevidí na intimních hovorech a textových zprávách s jiným člověkem více jak dvě třetiny starších 49 let. Zatímco mezi mladými do 29 let tento názor zastává už jen necelá pětina. K označení sexu po telefonu jako nevěry se také přiklání spíše vysokoškolsky vzdělaní lidé a ti, kteří s ním mají vlastní zkušenost.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 13
 

 
Oblíbení mobilní operátoři