Na České poště brzo zaplatíte platební kartou všech bank

 

Monopol ČSOB pro placení kartou na pobočkách České pošty padne letos na podzim. Malá poštovní revoluce proběhne postupně, takže od září ještě nezaplatíte kartou jiných bank úplně na všech pobočkách. Nový kabát dostane i roznášení balíků.

poštovní známkyZájem o poštovní zásilky klesá, ale doručování balíků stále neztrácí na popularitě. 

Nyní si s jinou platební kartou než od ČSOB či Ery při placení na poště prostě neškrtnete. Kvůli této diskriminaci ostatních bank čelila Česká pošta dlouho kritice. V září se proto rozjede pilotní provoz, díky kterému začnou první pobočky přijímat všechny karty VISA a MasterCard.

Již od ledna 2016 by ale mělo být možné vytasit se na poště s jakoukoli platební kartou na všech pobočkách, aniž by se na vás poštovní úředník škodolibě usmál, ať si ji zase strčíte zpátky do útrob vaší peněženky, protože vám bude na zdejší poště platná jako ponorce stěrače.

Listonoši budou v terénu nosit mobilní platební terminály

Od září také dostanou poštovní doručovatelé v terénu nové zbraně. Nemají jim pomoci v boji s útočnými psíky na zahradách zákazníků, ale v boji s konkurencí. Nově budou při roznáškách nosit mobilní platební terminály, aby umožnili snadnou platbu kartou i při doručování balíků domů.

TIP

K tématu

  • Víte, jak dlouho trvá převod peněz z banky do banky? Dozvíte se v našem článku.
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4