GE Money Bank mění jméno, bude z ní MONETA. Co se změní pro klienty?

 

Šestá největší banka na našem trhu mění kvůli vstupu na burzu svůj název. Od 1. května 2016 z ní bude MONETA Money Bank. Změna souvisí s odchodem amerických vlastníků a prodejem většinového podílu na pražské burze cenných papírů.

GE Money Bank MONETADo konce června se razantně změní i vizuální podoba poboček. 

 

Inspirace antikou

Moneta byla antická bohyně paměti a vzpomínek. Její chrám byl typický tím, že se v něm razily mince. Od jejího jména se odvozuje řada cizojazyčných názvů pro měnu.

 

Hledání nového jména pro GE Money Bank dospělo ke svému konci. Pomoci měla i anketa mezi klienty banky, která podle mluvčí banky sloužila jako jeden z podkladů pro rozhodování. I díky ní se sešla celá řada jmen, která banka zvažovala. Mezi ně patřila například Bohemia Money Bank, Bohemica Bank, Xpera Bank, CZ Money Bank, Opera Bank či Felicia Bank.

Nakonec zástupci banky vybrali úplně jinou variantu. Nově bude banka vystupovat pod názvem MONETA Money Bank. Další přidružené firmy - GE Money Auto a GE Money Leasing - se podobně změní na MONETA Auto a MONETA Leasing.

Za změnou stojí vstup na burzu

Ke změně názvu šesté největší banky na českém trhu dojde kvůli chystanému vstupu na pražskou burzu, který je naplánován na 6. května 2016. Protože dosavadní vlastník, americký koncern GE, se z bankovního sektoru nadobro stahuje, banku prodává a z názvu tím pádem vypadnou první dvě písmena. Vlastníci nabídnou investorům na pražské burze alespoň 51% podíl firmy. Samotná banka byla oceněna přibližně na 40 miliard korun.

Cílem je vyjádření české identity

Podle šéfa GE Money Bank Tomáše Spurného odráží nový název banky několik cílů. „S novým názvem získáváme opravdovou, silnou a jednoznačně rozpoznatelnou identitu coby česká bankovní instituce," uvedl. Název zároveň cílí na to, aby se líbil stávajícím klientům a zároveň zaujal klienty konkurence.

Podpořit identitu české bankovní instituce by rovněž měl i nový vizuální styl, který se skládá z národních barev – modré, červené a bílé.

moneta logo 

Přechod na nové jméno má banka naplánovaný k 1. květnu 2016. Od té chvíle se z ní stane MONETA Money Bank, a.s. Změna se projeví ve všech dokumentech a smlouvách, k přejmenování poboček, bankomatů a dalších předmětů pak dojde v průběhu května až června.

Pro samotné klienty banky se však nic zásadního nemění. Veškerá čísla účtu, bankovní spojení, platební karty a další podklady určené k identifikaci zůstanou beze změn. Žádné rozdíly se neplánují ani na platnost a účinnost dokumentů a smluv.

Jedna z největších bank na trhu

GE Money je čtvrtou největší bankou na českém trhu počtem klientů a šestou největší podle objemu aktiv. Na český trh vstoupila v roce 1997 a zaměřuje se především na spotřebitelské úvěry pro domácnosti, malé a střední podniky. Mezi významné klienty patří zemědělci, téměř třetina žádostí o úvěr připadá právě na ně.

Který úvěr je nejvýhodnější? Srovnání úvěrů

Banka má nyní více než milion klientů, přičemž k největšímu růstu došlo hlavně po roce 1998, kdy převzala část tehdy zkrachovalé Agrobanky. Další nárůst nových klientů zaznamenala v roce 2014, tehdy koupila jednu z největších leasingových společností na trhu, VB Leasing.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11