Kde se vzalo MALL Pay?

 

Jak vznikla služba odložené platby MALL Pay? Od Kup Najisto, přes Lymet k MALL Pay. Přinášíme vám krátkou historii tohoto oblíbeného platebního nástroje.    

mall pay 

Už tři čtvrtě roku funguje na našem malém e-shopovém rybníčku MALL Pay. Jak vlastně tato služba vznikla? Ačkoliv ji v podobě MALL Pay můžete využívat teprve od listopadu 2018, nejedná se o žádného nováčka. Předchůdcem MALL Pay je platební nástroj Kup Najisto, který vznikl už v roce 2014 a zařadil se mezi průkopníky odložené platby v Česku.

U vzniku Kup Najisto stál malý tým nadšenců. Jelikož se jednalo v České republice o poměrně nový koncept, většina lidí hleděla na odloženou platbu s nedůvěrou. Jakmile však ke službě přičichli první dobrodruzi a potvrdili, že se nejedná o nějakou záludnost, začala služba Kup Najisto získávat stále více příznivců. Klienti především uvítali, že si mohou produkty na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet, než zboží zaplatí. Další ocenili, že jim odložená platba umožňuje nakupovat před výplatou a platit až po ní.

Nepřišlo vám zboží a e-shop mlčí? A platili jste kartou?Využijte chargeback

Služba Kup Najisto změnila název a na přelomu let 2017 a 2018 nějakou dobu fungovala pod jménem Lymet. Princip však zůstával stejný. Vloni na podzim se Lymet stal součástí e-commerce skupiny MALL Group a znovu se přejmenoval. Nyní se již MALL Pay těší velké oblibě. Služba si však klade do budoucna další ambiciózní cíle.

Letos v dubnu se navíc MALL Pay spojil s ČSOB. Společně mají rozvíjet a zvětšovat síť e-shopů nabízejících odloženou platbu, ale také rozšiřovat nabídku služeb a funkcí. MALL Play plánuje v dohledné době spustit vlastní mobilní aplikace a zapojit odloženou platbu do platební brány banky. Zázemí velkého bankovního domu do budoucna otevírá nové možnosti v oblasti platebních karet nebo úvěrů

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1