Hurá na výlet! 3 + 4 tipy, jak zatočit s letní nudou

 

Letní prázdniny jsou ideálním obdobím pro rodinné výlety, dobrodružné výpravy i různorodé sportovní aktivity. Kdo by chtěl trávit čas doma, když je venku krásné počasí? Pokud vám někdy docházejí nápady, jak v létě trávit volný čas s rodinou, možná se vám budou hodit naše tipy! To by bylo, abyste si nevybrali.

letní počasíKdo by v létě nechtěl na výlet? 

 

Výlet podle UNESCO

Baví vás ve volném čase podnikat výlety do minulosti a obdivovat přírodní úkazy? Pomůže vám také Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ten sdružuje 12 českých divů světa, které si určitě zaslouží vaši návštěvu.

 

Dva měsíce prázdnin pro děti představují jedno velké letní dobrodružství a pro rodiče prostor k vymýšlení společných aktivit, alespoň těch víkendových, které zabaví malé i velké členy rodiny.

Meteorologové tvrdí, že Česko během letošních prázdnin nepostihnou ochromující tropická horka, a tak příjemné počasí přímo vybízí k zajímavému výletu

Pokud si lámete hlavu, kam s rodinou vyrazit, možná najdete inspiraci v přehledu, který jsme pro vás připravili.  

Letos uplynulo 700 let od narození Karla IV., jednoho z nejznámějších a nejrespektovanějších panovníků našich dějin. Agentura CzechTourism proto u příležitosti tohoto výročí připravila speciální „narozeninový“ web.

Ten jednak mapuje zvyklosti z dob tohoto císaře a přináší příběhy z jeho života, ale také lidem připomíná místa, která byla s jeho životem spojena, i akce, jež se na počest Karlových kulatin konají na různých místech republiky. Jak zjistíte, Karel IV. zdaleka není spojen pouze s hradem Karlštejn, který určitě znáte díky nestárnoucí veselohře Noc na Karlštejně.

Máte-li rádi historii, můžete se po stopách panovníka vydat. Kromě toho, že si příjemně protáhnete tělo, se určitě také něco zajímavého dozvíte. A novými poznatky získanými zábavnou formou se vaše ratolesti mohou blýsknout při hodinách dějepisu.

hrad v létěVolné dny si můžete užít, i když se nechystáte na zahraniční dovolenou. 

Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější portál, kde se výletníci mohou inspirovat pro příští výpravu. V horní liště můžete vybírat podle čtyř kritérií: jednak podle aktivity, na kterou máte právě náladu, nebo podle lokality, kam byste se rádi podívali, případně lze využít také kalendář blížících se akcí a konkrétní tipy na výlety.

Web je poměrně přehledný a uživatelsky vstřícný, a pokud ho využíváte častěji, můžete si vytvořit vlastní účet, díky němuž si zpětně zobrazíte, jaká místa jste v minulosti navštívili. Označit si můžete také akce, které si do budoucna nechcete nechat ujít. Získáte tak přehledný internetový diář pro volný čas.

Výletník potěší zejména turisty a vyznavače aktivního trávení volného času. Pomocí menu v levé části webu si můžete vyfiltrovat cíle, které vás zajímají, a poté vybírat podle jednotlivých regionů a oblastí, do nichž byste se rádi podívali. Portál je sice o něco méně přehledný než Kudy z nudy, ale přesto na něm naleznete řadu užitečných tipů a zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

I zde si můžete vytvořit vlastní účet, pomocí kterého si můžete ukládat tipy na příští výlety, popřípadě si zrekapitulovat, kam už jste se stihli podívat. 

TIP

Léto je v plném proudu. Známe tipy, které by se vám mohly hodit!

 

Možností je mnohem více, stačí vědět, kde je hledat

Pokud byste výlety za poznáním rádi prostřídali s dalšími aktivitami, pomohou vám další tipy, které naleznete níže. Byla by škoda strávit dlouhé letní dny doma u televize, no ne? Pokud se chcete dozvědět více, stačí kliknout na zelené nadpisy.

4 tipy pro aktivní trávení letního času:

 • Kde se koupat
  V horkých dnech je nejlepší vyrazit k vodě. Jenže kam? Na koupaliště, k rybníku či řece nebo do zatopeného lomu? Díky přehledné mapě můžete najít nejbližší koupání přesně podle vašich představ. Aktuálně můžete na webu vybírat z 2 273 koupacích možností.
 • Na houby
  Češi jsou nadšení houbaři a v lese je i v létě příjemný chládek. Jenže rostou, nebo nerostou? To můžete snadno zjistit, případně podiskutovat s dalšími milovníky hub a pochlubit se svými úlovky. A jestli nerostou, borůvkový koláč také potěší. Jen si doma nezapomeňte repelent.
 • Cykloserver
  Pokud rádi vyrážíte na kole, určitě máte své oblíbené trasy. Přesto se můžete inspirovat a vydat se na nová místa. Portál kromě map a tipů na výlety zahrnuje také přehled nejrůznějších cyklistických akcí a závodů. Takže přilbu na hlavu, doplnit zásoby tekutin a hurá na cestu!
 • Na bruslích
  Kouzlu kolečkových bruslí propadá více a více lidí. Má-li vaše rodina patřičné vybavení, které by kromě samotných bruslí mělo zahrnovat také helmu a chrániče, můžete vyrazit. Díky tomuto portálu získáte přehled o tuzemských in-line stezkách, kterých v Česku utěšeně přibývá.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 10