mBank míří mezi lidi. Spojila se s Broker Consulting

 

mBank uzavřela strategické partnerství s finanční poradenskou společností Broken Consulting. Vznikne díky tomu až 70 obchodních míst. Tímto krokem míří zejména na klienty, kteří upřednostňují poradenský model komunikace.

mBankmBank míří z internetu mezi lidi 

Internetová banka mBank uzavřela v rámci českého trhu strategickou spolupráci se společností Broker Consulting. Ta by ji měla pomoci dostat se z internetového prostředí více mezi lidi. Banka si tím slibuje rozšíření své klientely o 150 tisíc, a to na 700 tisíc klientů. Nárůst předpokládá do tří let.

Součástí spolupráce bude mimo jiné také zakládání a provozování až 70 obchodních míst, které budou fungovat pod názvem BrokerPoint. Ty budou fungovat na základě franšízingu. Navazují tím na obdobnou spolupráci UniCredit Bank a Partners, která funguje už od roku 2010.

„Cílem mBank je do konce roku 2018 získat v České republice 700 tisíc klientů a strategické partnerství s Broker Consulting je z našeho pohledu jednou z klíčových aktivit, která nám tohoto cíle pomůže dosáhnout.“

- Paweł Kucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku

mBank tak bude prodávat své produkty prostřednictvím poradců Broken Consulting. Ti na BrokerPointu budou nabízet kromě bankovního provozu také servisní podporu pro stávající klienty obou společností. Obchodní místa by měly zaujmout především klienty, kteří dávají přednost komunikaci na pobočce. "Internet doplníme prostřednictvím strategického partnerství o fyzický svět a naše produkty nově nabídneme skupinám zákazníků, kteří preferují poradenský model komunikace s bankou," dodává Kucharski. 

Vyplatí se osobní účet od mBank?Srovnat s ostatními

Petr Hrubý, statutární ředitel Broken Consulting, si od BrokerPointů slibuje lepší průnik do povědomí lidí a další růst společnosti. „V průběhu následujících tří let tak plánujeme dále rozšířit tým našich konzultantů a manažerů až o čtvrtinu ze současných více než 1200 přibližně na 1500 spolupracovníků,“ doplňuje.

„Již déle jsme plánovali propojení tří světů: moderního bankovnictví včetně on-line přístupu, nezávislého finančního plánování a realitních služeb. Partnerství s mBank je pro nás ideální příležitostí vytvořit něco nového, co v České republice dosud v takovém rozsahu nebylo.“

- Petr Hrubý, statutární ředitel Broker Consulting

Pilotní BrokerPointy budou otevřeny v Praze již během letošního roku. V následujícím roce by jich mělo vzniknout přibližně dalších dvacet, zbylá obchodní místa se plánují do konce roku 2017. Budou situovány do měst nad 35 tisíc obyvatel a do spádových oblastí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2