Co odpovíte, až se vás Česká spořitelna zeptá, zda máte zdravé finance?

 

Máte zdravé finance? Na tuto otázku najdete odpověď na konci krátkého testu od České spořitelny. Ta nyní nabízí online službu „Moje zdravé finance“, která má uživatelům dopomoci k vyrovnanému rozpočtu a dokonalé kontrole nad výdaji. Chcete vědět, co služba obsahuje, jak ji využívat, kolik stojí nebo jestli máte nárok na slibovanou odměnu? V čem se liší od základního účtu? 

moje zdravé finance 

Jak zdravé jsou vaše finance? Máte přehled ve svém rozpočtu? Víte, jak vysoký budete mít důchod a na jak dlouho vám vydrží finanční rezerva? Zodpovězte dotazník České spořitelny a nechte svoje finance diagnostikovat. Dozvíte se, jak jste na tom, kde máte prostor ke zlepšení a zda si vedete lépe než třeba soused. Tak co? Kolik mračících se smajlíků jste dostali?

U kterých běžných účtů neplatíte poplatky?Srovnat účty

Moje zdravé finance bez poplatků?

 

Vyzkoušejte si Moje zdravé finance DEMO. Můžete se podívat, jak se nastavuje rozpočet, jak funguje spoření na stáří nebo jak se spravují v aplikaci měsíční splátky.

 

Vypadá to trochu jako válečná výprava za lepší finanční gramotností v České republice. Na jednom místě si prohlédnete své výdaje, spoření, pojištění a investice. MZF vám navíc poradí, kde ušetřit, kolik byste si měli dávat stranou a jak si spořit na stáří. Službu můžete mít zdarma. Jak to funguje? Některé banky na trhu nabízí svým klientům účet bez poplatků, což znamená, že nemusíte bance za vedení a užívání zbytečně platit. Moje zdravé finance (MZF) však nejsou bez poplatků, i když je teoreticky lze využívat zdarma. Za vedení služby totiž zaplatíte 100 Kč. Tento poplatek lze však „vymazat“, pokud splníte určitá pravidla.

Bonusy u služby Moje zdravé finance

 • Získáte 50 Kč, pokud jednou měsíčně zaplatíte kartou a zároveň vám přijde během daného období na účet alespoň 7 000 Kč
 • Získáte 50 Kč, pokud aktivně využíváte jeden z dalších produktů České spořitelny (například investování, životní pojištění atd.)
 • Získáte 100 Kč měsíčně po 2 roky, pokud jste plynule přešli ze studentského na MZF účet

Základní účet nebo Moje zdravé finance?

Je to ve skutečnosti trochu složitější, než se zdá. Zatímco za vedení služby Moje zdravé finance zaplatíte 100 Kč (splňujete-li výše zmíněné podmínky, pak vám bonusy poplatek vyrovnají), vedení základního účtu stojí příjemných 0 Kč. Pes je ovšem zakopaný pod výdaji za využívání účtů. Narozdíl od MZF totiž za výběry z bankomatů nebo odchozí platby u základního účtu poplatky platíte.

Služba Základní účet ČS Moje zdravé finance
Výběr z bankomatu ČS 5 Kč Zdarma
Odchozí platba v rámci ČS 5 Kč Zdarma
Odchozí platba mimo ČS 7 Kč Zdarma
Kontokorent 25 Kč Zdarma

 

To ovšem není všechno. Věděli jste, že dodavatel elektřiny a plynu Energie ČS (původně Erste Energy) je dceřiná společnost České spořitelny? Uživatelé služby Moje zdravé finance mají proto u Energie ČS zvýhodněné ceny energií.

 
Chcete zrušit Moje zdravé finance? Raději si nejdříve spočítejte, zda náklady na využívání běžného účtu nepřekračují výdaje za vedení služby MZF.

Výhody a nevýhody Moje zdravé finance

 • Virtuální finanční poradce
 • Zdarma využívání služby
 • Možné získat finanční bonusy
 • Poloviční cena vedení MZF pro důchodce (50 kč měsíčně)
 • Vyzkoušení služby na tři měsíce zdarma
 • Zvýhodněné nefinanční služby (plyn, elektřina)
 • Zpoplatněné vedení služby (100 Kč měsíčně)
 • Nutný další produkt pro získání jednoho z bonusů
 • Návštěva pobočky pro sjednání

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5