Nejhorší vánoční dárky: Co hravě překoná ponožky i kousavé svetry?

 

Lepší než drátem do oka? O každém vánočním dárku to rozhodně neplatí. Příliš často slyšíte věty jako „Zlato, to jsi přece nemusel.“, „Ale to jste si neměli dělat škodu.“ a podobně? Možná nejde jenom o zdvořilostní frázi, ale o pravdivé tvrzení. Podívejte se, jaké vánoční dárky obdarovaného spíše urazí, i když jde občas o docela praktické věci.

vánoční dárkyKaždý desátý Čech považuje za nejméně žádaný vánoční dárek poukázku na adrenalinový zážitek. 

Než se vrhneme na hitparádu 10 nejhorších vánočních dárků, zjistěte, jaké druhy dárků si Češi pod stromeček přejí nejvíce nebo naopak, kterých dárků se upřímně děsí. Výsledky zjišťovala u reprezentativní skupiny 7 395 dotázaných společnost SANEP.

Nejlepší vánoční dárky 2014

jaký dárek považujete za nejlepšíZdroj: SANEP 

Nejhorší vánoční dárky 2014

nejhorší vánoční dárkyZdroj: SANEP 

10 nejhorších nápadů na vánoční dárky

1. Osvěžovač vzduchu

Pokud chcete někomu citlivě sdělit, že to u nich doma prostě páchne, zkuste jiný způsob. Koupit někomu osvěžovač vzduchu do bytu je totiž dostatečně průhledné, aby se obdarovaný dovtípil, že vám to u něj prostě nevoní a zároveň se nadosmrti urazil.

2. Knihy s radami jak…

Mysleli jste to dobře a chtěli jste svému kamarádovi či známému pomoci s jeho problémem? Pak jste asi měli zvolit jinou cestu, než jí či jemu k Vánocům koupit knihy s názvy jako „Jak zhubnout“, „Jak získat ztracenou sebedůvěru“, „Jak zůstat atraktivní i po třicítce“ nebo „Jak sbalit ženu, i když vypadáte jako Shrek“. To už jste rovnou mohli sáhnout po knize „25 jednoduchých tipů, jak spáchat sebevraždu a moc nezašpinit pokoj.“

Podívejte se, jak ušetřit za vánoční dárkyChci ušetřit

3. Hrnek s firemním logem

O Vánocích přece nejde o to koupit ten nejdražší dárek. Všimli jste si, že Pepa si pořád musí od někoho půjčovat hrnek na kávu? Proto mu zabalíte zrovna jeden nadbytečný od vás z kuchyně. Proč by mu mělo vadit, že jste ho dostali zadarmo od firmy, kde pracujete a vnější strana hrnku je zdobená logem Kauflandu, třineckých železáren nebo jiného podniku, který stejně vroucně vyjadřuje vaše city k obdarovanému?

4. Čisticí prostředky

Nic neřekne ženě jasně „Miluji tě“, jako když jí koupíte gumové rukavice na úklid, mop, prací prášek nebo prostředek pro čistou podlahu či záchod. Tedy nic kromě jakéhokoli jiného dárku.

Nadělte si na Vánoce levnější elektřinu i plynSrovnat ceny energií 2015

5. Jiný než první díl knižní série

Kvalitní kniha pod stromečkem nemůže urazit. Ale nadšeného čtenáře moc nepotěšíte, když mu dáte samostatný poslední díl z trilogie, u které ještě předchozí dva díly nečetl. Takže pokud nevíte, co má dotyčný ve své knihovničce, nekupujte závěrečné nebo navazující díly „nekonečných“ knižních ság.

6. Téměř skutečný plyšový pes či kočka pro vaše dítě

 

přemýšlení o dárku dítě  Babi, ale já si letos opět nepřál další vánoční svetr.

 

Když vaše ratolest dostane pod stromeček téměř uvěřitelnou napodobeninou živého psa či kočky, která reaguje na 6 různých povelů a má opravdovou srst, ale vaše dítě si přálo skutečného čtyřnohého kamaráda, je to jako byste mu vzkázali toto:

„Mohl jsem ti pořídit živého domácího mazlíčka. Ale řekl jsem si: NE! Komu by se chtělo otravovat s venčením a kupováním žrádla.“

7. Charitativní dar ve jménu obdarovaného

K Vánocům patří dobré skutky. Ale opravdu si myslíte, že někoho potěšíte tím, že jste jeho jménem darovali finanční obnos na podporu týraných zvířat v Kambodži místo toho, abyste mu koupili nějaký dárek?

Takových altruistů, kteří by to ocenili, už moc nenajdete. Pokud ano, odveďte je do muzea, nebo nechte jejich jméno zapsat do kroniky ohrožených druhů.

8. Diamant vyrobený z prachu zemřelého

Ženu prý nikdy neurazíte čokoládovou bonboniérou. Pokud není už dva roky prošlá. Také prý nikdy slabší pohlaví neurazíte diamanty. Pokud nejde o diamant vyrobený z prachu zemřelého domácího mazlíčka. U nás zatím tyto originální „pohřební suvenýry“ nejsou tak populární, ale v zámoří jde o velký hit. Vše ze západu ale kopírovat opravdu nemusíme.

9. Dietní kuchařka nebo sleva na kurzy výživového poradce

Ať už jsou vaše úmysly sebelepší, tyto dárky hlásající „Jsi tlustá (ý)“ nikomu náladu nezlepší.

Odměňte se za vánoční shon levnějším volánímPorovnat mobilní tarify

10. Držák na toaletní papír

Je to sice praktické, ale asi stejně pozorné a roztomilé, jako když rodiče dají své dceři k Vánocům těhotenský test.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3