Pozor na podomní prodejce

 

Změnou dodavatele plynu a elektřiny můžete ušetřit tisíce ročně. Jenže při hledání levné energie buďte opatrní. Obzvlášť pokud vám u dveří zazvoní podomní prodejce. S vidinou ušetřených peněz se lidé podepíšou komukoliv k čemukoliv.

podomní prodejci Agresivita podomních prodejců neustále roste. Jejich taktiky jsou často velmi záludné. Uzavírat jakoukoli smlouvu na ulici nebo mezi dveřmi se může hrubě nevyplatit. V tom lepším případě vás uvrtají do nevýhodné smlouvy, v tom horším vám prošmejdí byt a okradou vás. Změna dodavatele je svobodnou volbou, proto se nenechte natlačit do nevýhodné smlouvy. Vždy si pečlivě pročtěte smlouvu, obchodní podmínky. Především porovnejte nabídku i s ostatními dodavateli, zda je skutečně nabízená cena energií výhodná. Všem problémům se vyhnete, když využijete bezpečné internetové srovnávače a na základě porovnání všech nabídek se rozhodnete.

Nejčastější triky nepoctivých prodejců

  • Vydávají se za pracovníka velkých a známých společností, přitom pracují pro naprosto neznámé dodavatele.
  • Slibují levné ceny plynu a elektřiny
  • Vyžadují předložení vyúčtování. Bezdůvodně si fotí vaši smlouvu, plynoměr a elektroměr.
  • Nenechávají čas na rozmyšlenou a naléhají na okamžité podepsání smlouvy.
  • Neposkytnou veškeré informace. Zamlčují vedlejší poplatky spojené s přechodem.
  • Smlouva neobsahuje obchodní podmínky dodavatele
  • Falšují datum podpisu, samotný podpis a další parametry smlouvy.
Sjednejte si levnější plyn onlineSjednat levnější plyn

Vyhněte se problémům

Uvědomte si, že podomním prodejcům jde spíše o provizi, nežli o vaši úsporu. Často slibují nesplnitelné a vymyšlené ceny elektřiny a plynu. Jestli vás navštíví obchodní zástupce, buďte maximálně ostražití. Vždy si telefonicky ověřte, zda prodejce skutečně pracuje pro firmu, kterou uvedl. Nepodepisujte žádné smlouvy bez bližšího přečtení, i když vám dealer tvrdí, že se jedná o zcela nezávazný podpis. Častým terčem podvodníků se stávají především senioři. Spoléhají na jejich důvěřivost, nevědomost nebo problémy se zrakem.

Jak postupovat, když už jste se upsali ďáblu

Každý má nárok na odstoupení od smlouvy do čtrnácti dnů. Toto právo vám zaručuje zákon, pokud byla smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání, třeba u vás doma nebo na chodbě. Když nebyla smlouva podepsána doslova na koleně, můžete od smlouvy odstoupit do třiceti dnů ode dne podpisu. Po uplynutí těchto lhůt budete ukončení smlouvy obtížnější. Připravte se na deaktivační a sankční poplatky.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3