ŠETŘÍME DOMA: Vyvolejte si fotky z cest zalevno

 

Máte po dovolené a přemýšlíte nad tím, že byste si nechali vyvolat digitální fotografie? Stojí to za to! Jenže co dělat, aby to naopak  vaši peněženku nestálo až moc?

Vyvolané fotky své kouzlo neztrácejí ani dnes 

V době digitálních fotoaparátů cvakáme na dovolených a výletech jako o život. Jenže často zůstávají fotografie schované v útrobách počítače a pomalu na všechny krásné zážitky zapomínáme. Než abyste otevírali typicky žlutou složku v počítači, pořiďte si raději krásné fotoalbum a vložte do něj vytištěné vzpomínky. Listování v něm má své kouzlo. A vůbec nemusí být tak drahé, jak si myslíte.

4 jednoduché tipy, jak mít kvalitní fotografie levně

1. Na domácí tiskárnu zapomeňte

Máte doma barevnou tiskárnu a myslíte si, že to rychle sfouknete z pohodlí vašeho křesla? Možná ano, ale tato varianta, tedy domácí tisk fotografií, bývá nejdražší. Jedna fotka vás může vyjít i na více než 10 korun. A pokud byste chtěli mít založené v albu papírové vzpomínky z krásné čtrnáctidenní dovolené, mohla by vaše peněženka zaplakat. Naproti tomu fotosběrny či fotoslužby v drogeriích nabízí velmi příznivé ceny.

2. Vyvolávejte ve větším množství

Některé fotosběrny mívají akční ceny v případě, že odeberete větší množství fotografií. Částka může klesnout i o několik korun za kus. Proto vyvolávejte raději jednou za čas, než po každém víkendovém výletě. Stejně tak se vyplatí nahromadit více fotek i tehdy, pokud má fotosběrna manipulační poplatek za samotné zpracování zakázky. Kdybyste u ní dělali objednávku třeba jen na deset fotek, vyšly by v konečném důsledku poměrně draho.

TIP

Tip pro minimalisty: Založte si online fotogalerii

Neradi hromadíte fotografie ve fotoalbech, ale chtěli byste mít přece jen něco hezčího než fotky uložené v počítačové složce? Alternativou pro vás mohou být kvalitní internetové fotogalerie. Jsou zcela zdarma a navíc jejich zřízení a ovládání je maximálně jednoduché. Ke každé fotografii můžete přiložit popisek, navíc celé virtuální album často přizpůsobit tak, aby vypadalo podle vašich představ.

 

3. Zajímejte se o zkušenosti ostatních

Záleží vám na tom, aby fotografie byly vyvolané v co nejvyšší kvalitě a nedocházelo k jakékoli barevné korekci? Například máte za sebou focení s profesionálem a rádi byste, aby tištěné fotografie dělaly na zdi opravdovou parádu. V tom případě si pročtěte internetové diskuze, ve kterých si jednotliví uživatelé doporučují prověřené fotosběrny. Někdy se skutečně vyplatí připlatit si pár korun navíc, než abyste byli zklamaní a vyvolávali své fotografie třeba nadvakrát. A to by vyšlo mnohem dráž.

4. Využívejte slevových nabídek

Hlídejte oblíbené fotosběrny a tiskněte ve chvíli, kdy přijdou na trh s nějakou zajímavou akční nabídkou. Někdy nabízí určité množství fotografií k objednávce zdarma, jindy můžete ušetřit i 50 % z ceny za kus. Vyplatí se nahlédnout i na slevové portály. Kromě klasických fotoslužeb zde můžete využít i zvýhodněný tisk těch nejpovedenějších fotografií na plátno či si vytvořit fotoknihu za lákavou cenu.

TIP

A ostatní tipy jak ušetřit znáte?

Přečtěte si další díly našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA!

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2