ŠETŘÍME DOMA: Chytejte dešťovku a moc nepřelévejte

 

Zahrádkářům začíná zlatá éra roku. Trávník se zelená, květiny jsou v rozpuku a také zelenině se začíná dařit. Ideální chvíle podělit se o jednoduché rady, díky kterým ušetříte!

zahrada 

Hnojiva, sekačka, speciální fólie téměř na cokoli a hlavně voda. Všichni zahradníci moc dobře vědí, že péče o milované záhonky něco stojí. Právě proto jsme pro vás připravili pět snadných tipů, které vás nic nestojí. Naopak – pomohou ušetřit. Peníze, čas i energii.

5 tipů, jak ušetřit na zahradě

1. Sbírejte dešťovku

Každý správný zahrádkář ví, že do jeho inventáře patří sudy či jiné nádrže na dešťovou vodu. Nejenže máte vodu zadarmo, ale navíc tím pomáháte i své zahrádce. Dešťová voda je měkká, má lepší teplotu než voda z vodovodu a navíc se v ní lépe rozpouští potřebné živiny.

2. Použijte jednoduché čerpadlo

Chodit s konví několikrát pro vodu do sudu, to není žádná pohoda. Pořiďte si jednoduché čerpadlo, které do sudu ponoříte, a připojte na něj hadici. Ušetří vám to čas i vynaloženou energii.

3. Nepřelévejte rostliny

Zajímejte se o své rostliny a zjistěte, co která potřebuje. Zdá se vám to přece logické? Stále ale existuje velké množství zahrádkářů, kteří v dobré vůli rostliny zbytečně přelévají. Roli u zálivky hraje i druh půdy. Ušetříte tím vodu i peníze za nové sazeničky.

4. Pravidelně sekejte

Nejenže pak trávník vypadá krásně a udržovaně, ale navíc pravidelné sekání omezuje růst plevele. Nemusíme tak sahat po drahých a chemických hnojivech. Plus pro naši peněženku i přírodu!

5. Zalévejte brzy ráno či pozdě večer

Nekropte zahradu přes den. Za přímého slunce se totiž voda z půdy odpařuje daleko rychleji, takže tím rostlinám moc nepomůžete. Když ale budete zalévat brzy ráno či pozdě večer, ušetříte až 30 % vody. Půda je totiž chladnější a daleko pomaleji ji vsakuje.

Máte chatu se zahradou? Ušetřete na elektřině!Přejít na článek
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4