Přehledně: Co všechno mají studenti levnější než ostatní smrtelníci

 

Valná většina studentů je na tom s penězi asi tak, že jich mají dostatek na to, aby žili pohodlně do konce života, pokud tedy zemřou v úterý. Proto svou mocnou kartičku ISIC, která se pyšní schopnostmi snižovat ceny jejich nákupů, střeží lépe než Frodo Sauronův prsten na cestě do Mordoru. Jo a taky by se bez ní nedostali do školy. Víte ale, kde všude se s ní dá čarovat? A znáte i další vychytávky, jak díky statutu studenta ušetřit nějakou tu kačku?

studenti 

Prosvištěli jsme letem světem internetem za vás a ty nejlepší slevy vám přinášíme až pod nos. Některé už jsou asi profláknuté, protože platí už zhruba od doby, kdy vyhynuli dinosauři, ale určitě narazíte i na pár fajnšmekrovských úlovků, o kterých jste neměli ani tušení, nebo jste je třeba kdysi znali, ale časem na ně úplně zapomněli. 

Nejlepší slevy, které lze získat s kartou ISIC  

 • Vstupenky na letní fesťáky se slevou až 20 %  

  Obrážet nejrůznější hudební festivaly je prostě povinnost. Navíc, kdo by to nemiloval. Pivo k snídani, večeři i obědu, noční hledání stanu mezi tisíci ostatními, koupačky a spousta zážitků, na které jen tak nezapomenete. S ISIC navíc se slevou.  

 • Cestujete po českých luzích a hájích? Ubytujte se slevou až 25 %  

  Ať se chystáte s kamarády na vodu, nebo plánujete trek po horách, zčekněte před výpravou, jestli některý z penzionů nebo kempů po cestě neposkytuje slevy držitelům ISIC. 25 % dolů už se vyplatí.  

 • MHD, vnitrostátní i mezinárodní doprava vás vyjde levněji  

  Sleva na lítačku už je značně profláklá, ale věděli jste, že s ISIC kartou dostanete slevu i na letenky? Pokud tedy letíte se společností Student Agency nebo Emirates. Za fajn ceny pak můžete cestovat i vlakem nebo autobusem, a to i do zahraničí.

  TIP
  • S ISIC získáte až 50% slevu na jazykové kurzy, on-line školení i kurzy v zahraničí.
  • Vyrážíte do Skandinávie? Do 26 let, a to i bez průkazu studenta, můžete využívat tamější dopravu za studentské ceny.
  • Pořiďte si evropskou kartou mládeže EYCA. Umožní vám čerpat přes 60 000 slev po celé Evropě.
   
   
 • Až 30 % dolů na zboží z Alza.cz  

  V e-shopu u zeleného mimozemšťana už pořídíte téměř všechno, od notebooků až po vařečku. Aktuální přehled slev pro studenty najdete vždy na internetových stránkách.  

 • Wooxusní oblečení uštrykované v Jeseníku za půlku  

  Nadpozemsky krásné oblečení, doplňky a jiný forichtung, který zrovna frčí v časoprostoru, mohou být vaše jen za polovinu ceny. Stačí při nákupu na e-shopu zadat kouzelný slevový kód, který najdete na stránkách isic.cz. Brnkačka.  

 • Zboží z Herbal Garden a Vitaland s 20% slevou i slevy do fitness

  ISIC myslí i na všechny milovníky zdravého životního stylu. Se slevou zakoupíte nejen nejrůznější doplňky stravy, ale také zaplatíte méně za vstup do fitka i na plavecký stadion. Mrkněte.  

 • KFC, McDonald, Burger King, Subway a Starbucks  

  Bez kafe nedáte ani ránu? Milujete burgry, bagety a šťavnaté kuřecí řízečky? Kartu ISIC uplatníte téměř v každém rychlém občerstvení po celé ČR.

placení kartou 

Akční ceny produktů Apple

Slabost pro studenty má taky známý výrobce elektroniky s logem nakousnutého jablka. Pracovní MacBook si tak můžete pořídit o něco levněji, stejně tak i iPad a různé jablíčkářské doplňky.

Levnější vstupenky do divadla, galerií, kina i památek

Na slevu se určitě nezapomeňte zeptat ani při návštěvě divadla, kina, galerie nebo různých památek. Vesměs všude mají studenti zvýhodněný vstup. Pokud vidíte svou slunnou budoucnost v umění a studujete některý z kreativních oborů, máte návštěvu většiny stálých expozic galerií a muzeí dokonce zcela zdarma.

Návštěva nejrůznějších památek a atrakcí v Paříži zdarma

Věděli jste, že od dubna 2009 nemusíte, pokud vám je do 26 let, platit vstup do většiny francouzských památek a muzeí? Jen je potřeba prokázat se platným dokladem totožnosti s fotografií. Jedná se o cca 50 muzeí a 100 národních památek. Jde o většinu těch nejatraktivnějších vyjma Eiffelovky. 

ANKETA: Máte ISIC? Jestli ano, k čemu ho nejčastěji využíváte?

Slevy na daních 

Studenti, kteří pracují část roku, mohou nepovinně podat daňové přiznání a uplatnit tak slevu na poplatníka za celý rok, tedy v plné výši. Zpravidla jim pak stát vrátí část daní odvedených na zálohách. To za trochu papírování stojí.

Studentské bankovní účty bez poplatků

Neposlední studentskou výhodou jsou zvýhodněné bankovní účty. Ať už dáváte přednost jakékoliv bance, máte možnost zřídit si konto s vedením zdarma a spoustou dalších bonusů a výhod. Celou nabídku najdete na našich stránkách v sekci studentské účty.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 12