Kód banky 2010 (Fio banka)

Kód banky 2010 patří Fio bance. Shodou okolností jde o rok, kdy získala bankovní licenci a nahradila finanční skupinu Fio (ta vznikla už v roce 1993). Fio banka je čistě česká banka a kromě bankovních služeb se specializuje na zprostředkování obchodů s cennými papíry. V současnosti má okolo 1,4 milionu klientů a kolem 80 poboček. 

Srovnání osobních účtů

Základní informace o Fio bance

Družstevní záložnu, která byla předchůdkyní Fio banky, založili čtyři nadšení absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy s cílem investovat do cenných papírů. Postupem času došlo k přerodu v klasickou banku poskytující bankovní a investiční služby.

A jaké jsou nejdůležitější údaje o Fio bance?

  • Oficiální název: Fio banka, a.s.
  • Sídlo: V Celnici 1028/10, Praha 1, PSČ 117 21
  • IČO: 61858374
  • SWIFT kód: FIOBCZPPXXX
  • Kód banky: 2010
  • Webové stránky: fio.cz
  • Infomail: fio@fio.cz
  • Zákaznická linka: +420 224 346 800 (Po-Pá 9:00 - 17:00)
  • Linka pro blokaci platební karty: +420 224 346 777 (nonstop)
Srovnání spořicích účtů

Jednoduchá správa bankovnictví v mobilní aplikaci Smartbanking Fio

Fio banka má v Česku přes 80 poboček. Dalších 25 poboček Fio banky najdete na Slovensku. K tomu provozuje vlastní síť bankomatů.

Do banky ale v drtivé většině případů vůbec chodit nemusíte. Správu svého osobního nebo spořícího účtu, případně investování do cenných papírů, zvládnete z pohodlí svého obýváku. A to prostřednictvím internetového bankovnictví, Smartbankingu nebo platformy e-Broker (sloužící k investování).

Jak se přihlásit do internetového bankovnictví Fio banky?

Do internetového bankovnictví Fio banky se přihlásíte kdykoliv a odkudkoliv. Stačí vám k tomu pouze připojení k internetu. Najdete si webovou stránku fio.cz a v levém postranním sloupci uvidíte vstup do internetbankingu. 

Kliknete na tlačítko „Přihlásit se" a s pomocí svého uživatelského jména a hesla se dostanete do svého osobního účtu. Ten je propojený i se spořícím účtem, který můžete jednoduše spravovat. A pokud u Fio banky máte hypotéku a založené Hypospořicí konto, tak i to ve svém internetbankingu vidíte.

Druhým způsobem, jak kontrolovat stav svého účtu, odesílat platby nebo zadávat trvalé příkazy, je prostřednictvím Smartbankingu. Ten si můžete jednoduše stáhnout prostřednictvím Google Play nebo App Store. Jakmile ho aktivujete a propojíte se svým internetbankingem, máte celou svou banku v mobilu. Díky tomu můžete například:

  • platit mobilem,
  • spravovat limity svých karet,
  • sjednat si další účty,
  • zažádat o půjčku.

Kód banky 2010, kterým se právě Fio banka identifikuje, se vám bude hodit vždy, když budete zasílat peníze komukoliv, kdo má u Fio banky zřízený účet. 

Máme pro vás soupis dalších kódů bank.

Stručná historie Fio banky

Jak už jsme zmínili, historie Fio banky sahá až do roku 1993. Původně šlo o finanční skupinu zaměřenou na finanční a investiční operace. Postupem času a díky trpělivé práci jejích čtyř zakladatelů se přerodila v družstevní záložnu a už v roce 1998 jako první finanční instituce v ČR spustila Internetbanking.

Obchodování s cennými papíry probíhalo prostřednictvím burzovního systému RM-SYSTEM, který v roce 2006 Fio banka odkoupila a vytvořila z něj čistě českou burzu cenných papírů. V roce 2010 pak získala bankovní licenci.

Na počátku měla Fio banka asi 50 000 klientů. Dnes jich má přes 1,4 milionu. Nabízí všechny běžné bankovní služby včetně osobních účtů, spořících účtů, půjček nebo hypoték, které si můžete srovnat v naší online kalkulačce hypoték.

I nadále se ale specializuje na obchod s cennými papíry. Klienti Fio banky mohou samostatně obchodovat prostřednictvím platformy e-Broker, ale stejně tak mohou finanční příkazy zadávat i telefonicky nebo přes mobilní aplikaci Smartbroker.

V soutěži Zlatá koruna v roce 2023 Fio banka zvítězila v kategoriích:

  • osobní účet
  • podnikatelský účet
  • podnikatelský úvěr (z investiční aplikace e-Broker)
Srovnání osobních účtů

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Osobní účet bez poplatků za vedení dnes nabízí téměř každá banka. Je to ale jeden parametr z mnoha, který byste měli sledovat. Důležité jsou také například poplatky za výběr z bankomatu či příchozí nebo odchozí platby.

Pozor: Pokud chcete účet bez poplatků, pak musíte v některých případech splnit určité podmínky nastavené bankou. Mezi ty patří například stanovení minimální částky, která musí být na účet každý měsíc připsána. Vše jsme pro vás shrnuli do jednoho krátkého článku.

Kolik chcete. Počet běžných účtů není nijak limitovaný. Můžete jich mít hned několik, a to dokonce i v jedné bance.  

Při založení účtu vždy dostanete platební kartu. Konkrétní typ karty závisí na vámi vybrané bance. Většina vydává bezkontaktní, není to ale pravidlem. 

Někdy také můžete získat zdarma rovnou dvě karty. Jednu pro sebe a druhou například pro rodinného příslušníka. 

O typech platebních karet jsme pro vás napsali celý článek.

Podmínky si určují jednotlivé banky. U každé jsou trochu jiné. Zpravidla ale při zakládání účtu musíte předložit potvrzení o studiu nebo kartu ISIC. Věková hranice pro studentské účty je většinou 26 let. Některá studentská konta ale můžete mít až do 30 let. 

Mladším klientům nabízí banky také dětská konta.

Pokud přemýšlíte o pořízení kreditní karty, rozhodně byste neměli sáhnout po první, na kterou narazíte. Nejdříve si sepište, co od karty očekáváte, k čemu ji chcete využívat, a poté porovnávejte. 

Klíčovými parametry jsou bezúročné období, minimální měsíční splátka a úrok. Vyplatí se sledovat i nejrůznější benefity a oblíbený cashback. Ten vyjadřuje, kolik vám společnost vrátí zpět na kartu z provedených plateb. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.