Bankou roku 2015 je Česká spořitelna

 

Titulem Banka roku 2015 se může pyšnit Česká spořitelna. Rozhodla o tom odborná porota. Druhé místo získala UniCredit Bank, třetí nejlepší bankou na českém trhu je Air Bank. Ta se jako první nízkonákladová banka dostala mezi vítěze.

Česká spořitelna banka roku 2015 

Česká spořitelna se kromě absolutního vítězství stala také už podvanácté Nejdůvěryhodnější bankou roku. O pořadí v této kategorii rozhodují sami spotřebitelé v rámci hodnocení pro agenturu STEM/MARK.

„Vítězství České spořitelny je do jisté míry podobné jejímu vítězství v roce 2002, kdy začala realizovat zásadní změny. Ostatní velké banky následovaly, lze to tedy interpretovat i jako očekávání systémové změny mezi největšími hráči na trhu.“

- Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění

Nejdynamičtější bankou roku se stala již potřetí v řadě Air Bank. I letos pokračovala v úspěšném rozvoji služeb pozitivně vnímaných klienty. Za tři roky působení na trhu překonala hranici čtyř set tisíc klientů.

„Air Bank stále přináší nové moderní služby zaměřené na vyšší komfort klientů a inovace v oblasti digitálního bankovnictví. Nezapomíná přitom ale ani na tradiční bankovní produkty, o čemž svědčí nedávné zavedení možnosti převedení hypotéky s flexibilním nastavením splátek. Díky postupnému rozvoji pobočkové sítě, čítající nyní třicet poboček, je také blíže i těm klientům, kteří na rozdíl od digitálního prostředí upřednostňují osobní přístup.“

- Pavel Riegger, zástupce společnosti EY, partnera kategorie Nejdynamičtější banka roku

Historicky první online bankou roku se stala Air Bank „Air Bank vsadila na přehlednost a uživatelskou přívětivost, kterou mají její klienti prostě rádi,“ komentuje vítězství Filip Tománek, CEO společnosti Trask solutions, partnera této kategorie.

Která banka má nejvýhodnější účet?Srovnat účty

Loňský absolutní vítěz, ČSOB, letos vyhrál kategorii Banka bez bariér 2015. Zde pořadí určují handicapovaní klienti pod dohledem Konta Bariéry. Své vítěze znají i produktové kategorie. Účtem roku 2015 je Fio osobní účet od Fio banky a Hypotékou roku 2015 se stala Australská hypotéka od Hypoteční banky.

V kategorii Stavební spořitelna roku 2015 zvolili porotci jako vítěze Wüstenrot stavební spořitelnu. Penzijní společností roku 2015 se stala Česká spořitelna - Penzijní společnost.

Pojišťovnou roku se stala Allianz

Allianz nejlepší pojištovna 

Pojišťovací kategorie ovládla Allianz. „Letošní ročník je výjimečný naprostou dominancí Allianz pojišťovny v pojišťovacích kategoriích. Zvítězila ve všech třech kategoriích, což se v soutěži nestalo za celou dobu její historie,“ komentuje Petr Stuchlík. Allianz pojišťovna se stala nejen absolutním vítězem a nositelem titulu Pojišťovna roku 2015, ale vyhrála také v kategoriích Autopojištění roku 2015 a Životní pojištění roku 2015.

Vítězové soutěže Fincentrum Banka roku 2015

Ocenění Banka
Banka roku Česká spořitelna
Nejdůvěryhodnější banka roku Česká spořitelna
Online banka roku Air Bank
Banka bez bariér ČSOB
Účet roku Fio banka
Účet roku Fio banka
Stavební spořitelna roku Wüstenrot stavební spořitelna
Penzijní společnost roku Česká spořitelna - Penzijní společnost
Pojišťovna roku Allianz
Autopojištění roku Allianz
Životní pojištění roku Allianz

O vítězích rozhodovala odborná porota složená z přibližně 70 členů – odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4