Spořicí účet 2021: Vyberte si ten nejlepší

Uložte si své peníze tak, aby se vám pěkně zúročily. Spořicí účet je jedním z nejoblíbenějších druhů spoření. A není se čemu divit – je bezpečný, peníze máte vždy po ruce a alespoň částečně vás ochrání před inflací. Spočítejte si v online kalkulačce, který spořicí účet je pro vás ten nejlepší.

Vybrat si nejlepší spořicí účet

Co je spořicí účet

Spořicí účet je účet, na který si ukládáte peníze. Ty se vám zhodnocují na základě úroku, který váš spořicí účet má. Čím větší úrok, tím vyšší pravidelný výnos. Spořicí účet tak využijete při krátkodobém spoření nebo k ukládání finanční rezervy.

Jak funguje spořicí účet

Spořicí účet je nenáročná a jednoduchá forma spoření. Sjednáte si ho jako doplňkovou službu ke svému běžnému účtu, nebo si spořicí účet můžete založit u jiné banky. Na rozdíl od stavebního spoření je na dobu neurčitou. Záleží tedy jen na vás, jak dlouho si na něj budete peníze ukládat.

Mezi jeho největší výhody patří to, že všechny peníze, které na účet uložíte, jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 euro. Dále také neustálý přístup k penězům – pozor, některé banky podmiňují výběr minimální délkou vkladu. Pokud chcete mít úspory k dispozici kdykoli, dívejte se pozorně na všechny podmínky.

Jak vybrat nejlepší spořicí účet v roce 2021

Úrokové sazby už sice nejsou jako kdysi, ale stále se vyplatí si spořicí účet pořídit. Minimálně jako prostor pro finanční rezervu. Mezi hlavní parametry, na které se vyplatí koukat, je úrok. Pokud některá banka nabízí podezřele atraktivní úrok, zkontrolujte si i podmínky. Slibovaný úrok sice dostanete, ale například jen na omezený čas, nebo při určitém pásmu úročení.

Pro lepší orientaci pro vás každý měsíc připravujeme přehledné srovnání spořicích účtů. Povídejte se na nejlepší účet pro každý měsíc.

Nejvýhodnější spořicí účet

Dalším neméně důležitým parametrem jsou poplatky. Podívejte se na to, jestli účet nemá zbytečně vysoké poplatky za vedení, založení, zrušení účtu nebo dokonce převod peněz.

Jak založit spořicí účet online

U většiny bank si dnes založíte spořicí účet jednoduše za pár minut přes internet. Většinou vám k založení stačí připojení k internetu, mobilní telefon, běžný účet a 2 doklady totožnosti.

Podívejte se na seznam jednotlivých bank, u kterých účet založíte bez problému a online.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka spořicích účtů Srovnání běžných účtů Jak vybrat spořicí účet Srovnání stavebních spoření Jak funguje úročení na spořicím účtu Výhody a nevýhody spořicího účtu Srovnání termínovaných vkladů Druhy spoření Spořicí účet v cizí měně Pojištění peněz na spořicím účtu