Diskuze Citibank

 

Provoz kreditních karet je opředen řadou tajemství. Veškeré odpovědi na záludné dotazy najdete v obchodních podmínkách, ale kdo se má v těch desítkách stránek právnického textu vyznat. Proto jsme vybrali nejčastější otázky, které se vyskytují v diskuzích.

kreditní karta  Co je to kreditní a hotovostní limit na kartě a jak se stanovuje jejich výše?

Kreditní limit je maximální částka pro hotovostní i bezhotovostní transakce provedené Citi kreditní kartou. Kdežto hotovostní limit je maximální částka, kterou můžete vybrat v hotovosti, například z bankomatu. Kreditní limit bývá zpravidla ve výši troj až čtyřnásobku čistého měsíčního příjmu. Maximální výše hotovostního limitu je obvykle 50 % z výše kreditního limitu, nikdy však nemůže být vyšší než výše kreditního limitu. Na žádost je možné stanovit zvláštní limit, v případě splnění určitých podmínek. Jeho maximální výše je 200 000 Kč.

Když se rozhodnu kartu neaktivovat, je pravda, že mi propadne a neplatím žádné poplatky?

Podle sazebníku Citibank se za neaktivní kartu poplatky neplatí. V případě, že se rozhodnete ji neaktivovat, tak kreditní karta pouze propadne. Výjimkou je karta Citi 02. Jak funguje kreditní karta Citi O2? Ačkoli není aktivní, může se z ní strhávat inkaso na služby O2.

Jak probíhá výpověď Citi kreditní karty?

Klient je oprávněn podle svého uvážení kdykoliv a bez uvedení důvodů a bez vzniku odpovědnosti ukončit Smlouvu písemnou výpovědí. Výpovědní doba činí 1 měsíc ode dne následujícího po dni doručení výpovědi. Citibank si neúčtuje žádné poplatky. Veškeré závazky a dluhy přetrvávají a musí se samozřejmě doplatit.

Vyberte si kreditní kartu          onlineVybrat kartu

Co mám dělat, když jsem ztratil kartu?

Ztrátu karty neprodleně oznamte na zákaznické lince CitiPhone 233 062 222, která funguje nonstop. Za zablokování karty se nic neplatí. Vydání nové karty je také bezplatné.

Jak fungují Citi Life Prémie?

Jedná se o odměnu za používání karty. Citi Life Prémie obdržíte za každý nákup zaplacený kreditní kartou. Například s kreditní kartou Citi Life získáte odměnu ve výši 2 %. Sami si zvolíte, na co bonus využijete. Citi Life Prémie můžete připsat na účet, uhradit s nimi poplatek za vedení karty, vyměnit za poukázku do obchodního centra nebo čerpat letecké míle.

Nezdají se mi transakce na kartovém účtu. Jak uplatnit reklamaci?

V případě, že se jste našli chybu ve vašem výpise, musíte se obrátit do 20 dnů od data uvedeného v dokumentu na zákaznickou linku CitiPhone 233 062 222. Banka vám pošle reklamační formulář, který vyplněný obratem pošlete zpět.

Vztahuje se bezúročné období také na výběr z bankomatu?

Hotovostní výběry z bankomatu jsou úročeny ihned po uskutečnění této transakce.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1