Jak snížit náklady, když topím elektřinou

 

Cena elektřiny stoupá do závratných výšin. Proto se nabízí otázka, jak se dají snížit náklady za vytápění elektřinou.

žárovka Očekávat, že budete platit méně za energie, je jako čekání na Godota. Cena elektřiny v průměru stoupá. Příští rok nebude výjimkou. I přes nemilý vývoj poplatků se dá za elektřinu ušetřit. Není třeba potmě žít ve vymrzlém bytě a sprchovat se ledovou vodou. Následující tipy vám napoví.

Správná volba tarifu a sazby

Lidem se neustále pletou termíny, které výrazně ovlivňují výsledné ceny dodávky energie. Sazbu elektřiny ovlivňuje využití elektřiny. Na nejlevnější sazby mají nárok domácnosti, které používají elektřinu na vytápění a ohřev vody. V rámci každé sazby nabízí dodavatel jeden a více tarifů, ze kterých si každý může svobodně vybrat. Kromě klasických tarifů si mohou domácnosti zafixovat cenu až na několik let dopředu. To znamená, že dodavatel elektrického proudu garantuje, že se například po dobu dvou let nezmění ceny za dodanou energii. Dalším zajímavou variantou je tzv. noční proud. Dnes bývá označovaný jako nízký tarif. Během celého dne se zapíná a vypíná levný proud. V tomto období se vyplatí topit a směřovat do něj veškerou energeticky náročnou činnost.

Sjednejte si levnou elektřinu        onlineSpočítat levnější elektřinu

Topíme, nevětrat

Opomínat se ani nesmí vlastnosti nemovitosti. Energetická ztráta nezatepleného domu je několikanásobně větší než pasivní budovy. K citelným ztrátám dochází přes okna. Rozhodně se vyplatí investovat do výměny starých oken. Také nesprávné návyky mohou za masivní výdaje za teplo. Jako zcela nepochopitelné z hlediska úspory se jeví vzájemné větrání a vytápění místnosti. Přesto se tomuto zlozvyku řada lidí nevyhne.

Přechod k levnějšímu dodavateli

Zjistit si zda neexistuje levnější dodavatel, není nic složitého. Srovnání cen elektřiny nabízí celá řada webových stránek. Změnit svého poskytovatele energií může úplně každý. Zákon odběratelům zaručuje, že mohou za výhodnější nabídkou odejít každého půl roku. Energetické společnosti se proto předhánějí, kdo nabídne lepší podmínky. Proč nevyužít srovnání cen energií a uspořit?

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0