Při delší pracovní neschopnosti by 40 % Čechů nevyšlo s penězi

 

Jak jsme připraveni na dlouhodobou ztrátu příjmu kvůli náhlému onemocnění nebo úrazu? Přestože více než polovina Čechů se bojí rakoviny, třetina lidí proti této časté pohromě není vůbec pojištěna. Kdyby došlo na lámání chleba, s úsporami by vydrželo 40 % obyvatel pouze jeden měsíc. Pojištění těchto krizových situací přitom není vůbec drahé.

životní pojištěníČeši v průměru promarodí 7 let svého života. 

Z průzkumu, který provedla agentura Ipsos pro Českou pojišťovnu na vzorku 525 respondentů, vyplývá, že největší strach máme ze závažných onemocnění, ztráty příjmu či trvalé invalidity. Třetina dotázaných zároveň přiznala, že proti těmto zásadním zásahům do rodinného života i financí není vůbec pojištěna a počítá hlavně s pomocí širší rodiny.

Úspory by mnoha Čechům dlouho nevystačily

Jenže málokterá česká rodina si může dovolit dlouhodobě podporovat nemocného člena, protože sami nemají dostatečné úspory pro krizové situace. V případě vážné nemoci či úrazu s dlouhodobým dopadem do příjmů by tak 40 % Čechů vydrželo s úsporami pouze jeden měsíc, 23 % by vystačilo s našetřenými penězi 2 až 3 měsíce, 13 % po dobu 4 až 6 měsíců, 12 % půl roku až rok a rovněž 12 % déle než jeden rok. 

Finanční dopady neštěstí chceme sdílet s blízkými

Když by došlo na nejhorší, většina lidí by hledala pomoc u partnera či partnerky (68 %), sourozenců (19 %) či přátel (14 %). Zejména mladí lidé by se obraceli na rodiče (téměř 80 % z této skupiny respondentů ve věku 18 až 25 let).

Nenechte se zaskočit nepřízní osudu. Srovnat životní pojištění

Kritickou situaci může zmírnit správné pojištění

Pojistit se proti dopadům náhlého onemocnění, úrazu nebo ztráty příjmu kvůli trvalé invaliditě se můžete v rámci různých produktů životního pojištění. Jedná se různé varianty připojištění, které si zákazník sjednává spolu s uzavřením životního pojištění, proto je ochrana proti zmíněným nepříznivým ranám osudu poměrně levnou záležitostí.

Můžete zvolit například připojištění pro případ invalidity, která zejména u starších lidí nepředstavuje nic výjimečného. Dále je možné sjednat k životnímu pojištění také připojištění pro případ závažného onemocnění či úrazu a jejich trvalých následků a také pro případ pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/zivotni_pojisteni.png