RWE bude mít novou identitu, seznamte se s innogy

 

Společnost RWE čeká v následujících měsících přejmenování a s ním spojená kompletní změna vizuální identity značky. Dodavatel energií se od října bude jmenovat innogy. Společnost však ujišťuje své zákazníky, že kromě nového jména se pro ně nic nezmění. A pokud ano, tak k lepšímu, slibuje.

hořící plynový vařičRWE stávající klienty ujišťuje, že se pro ně nic nezmění. 

Německá společnost RWE International SE, pod níž spadají aktivity firem RWE v rámci českého energetického trhu, dostala 1. září nové jméno. Stala se z ní innogy SE. Vznikla tak nová dceřiná společnost, do níž RWE zahrnula své aktivity v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury či obnovitelných zdrojů energie.

Název innogy, který se netradičně píše s malým počátečním písmenem, tak ponesou také společnosti RWE, které v Česku působí. Ty jméno oficiálně změní k 1. říjnu letošního roku. Na nový název si bude muset zvyknout kolem 1,7 milionu klientů společnosti.

 
Topná sezona se pomalu blíží. Víte, jak si cenově stojí váš dodavatel?

Rebranding, tedy aktivity spojené s přejmenováním, doplní proměna loga a celkové vizuální stránky RWE. Společnost uklidňuje zákazníky, že se jich změna názvu nijak nedotkne, úroveň poskytovaných služeb, na niž jsou spotřebitelé zvyklí, se nijak nezmění. Totožné by prozatím mělo zůstat i produktové portfolio, které se po zavedení nové značky postupně rozroste o nové služby.

„Zvolili jsme na začátek netradiční formát. Abychom vzbudili zvědavost, v prvních dnech pokládáme pod skrytou identitou televizním divákům otázku, co by udělali, kdyby se chtěli změnit k lepšímu. V další části kampaně chceme naše zákazníky i veřejnost ujistit, že změna názvu i značky pro ně bude změnou k lepšímu. S novou značkou innogy totiž pro naše zákazníky chystáme ještě lepší produkty a služby. První novinky představíme už brzy."

- David Konvalina, ředitel RWE pro maloobchod a marketing

TIP

Chcete mít lepší přehled o tom, zda neplatíte za plyn příliš?

Přečtěte si o tzv. indikativních cenách plynu, které se chystá zavést Energetický regulační úřad. Ty by v budoucnu měly spotřebitelům usnadnit výběr dodavatele plynu.
 

Aby nedocházelo ke zmatkům a nejasnostem, spustila společnost RWE rozsáhlou reklamní a informační kampaň, v níž veřejnost i stávající klienty seznamuje s chystanou změnou. V humorně laděných hraných reklamách se i nadále bude objevovat rozvětvená rodina, která v nich figurovala dosud, jen ji potkají určité životní změny. Aby se předešlo nedorozumění, bude dodavatel na trhu po nějakou dobu figurovat pod oběma názvy, později bude RWE vystupovat výhradně jako innnogy.

innogy: Inovace, energie a technologie

Za jménem innogy stojí propojení anglických slov Innovation, Energy a Technology, která by měla definovat nové směřování společnosti. Název už v minulosti nosila jedna z dceřiných firem energetické skupiny – RWE Innogy, která se zabývala téměř výhradně alternativními zdroji energie.

Společnosti, které v rámci energetické skupiny podnikají v regulovaném síťovém byznysu, konkrétně RWE GasNet a RWE Distribuční služby, se přejmenování na innogy vyhnou. Nově ponesou název GasNet a GridServices.

RWE následuje NN a Moneta Money Bank

RWE samozřejmě není první velkou společností v Česku, která podstoupí rozsáhlou a finančně nákladnou změnu názvu. Podobný proces rebrandingu a proměny vizuální identity v relativně nedávné době absolvovala například pojišťovna ING, která nyní nese jméno NN Životní pojišťovna, či GE Money Bank, z níž se ve druhé polovině letošního roku stala Moneta Money Bank.

Zatímco ING změnu oznámila pomocí spotu se skotským hercem Ewanem McGregorem, GE Money Bank při rebrandingu vsadila na reklamu s českým hereckým matadorem Jiřím Bartoškou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé