Zaplaťte, nebo vás odpojíme od elektřiny, vyhrožují podvodníci v Praze

 

Zazvoní na dveře pražských bytů a tvrdí, že pracují pro Pražskou energetiku (PRE). Pak se vytasí se smyšleným dluhem za energie, který přišli z nájemníků vymáhat. Pokud někdo odmítá zaplatit, vyhrožují mu odpojením od elektřiny. Jak poznat, že se jedná o podvodníka?

odpojení od elektřinyV případě dlužné částky za energie musí odběratel obdržet upomínku. 

Pražská energetika zaznamenala další z pokusů, kterými se snaží podvodníci vylákat z lidí peníze kvůli údajným dluhům za elektřinu.

Jakou fintu podvodníci použili?

V konkrétním případě z minulých dnů navštívili jeden právě rekonstruovaný byt v Praze Holešovicích dva muži v civilním oblečení a přítomným řemeslníkům tvrdili, že evidují v tomto bytě dluh ve výši 6 tisíc korun a že právě přerušili dodávku elektřiny a opět ji nezapojí, pokud dluh nebude okamžitě na místě vyrovnán.

Při jednání se dokonce prokazovali jakousi průkazkou PRE. Řemeslníci neprodleně kontaktovali majitele bytu, ale před jeho příchodem dvojice podvodníků honem elektřinu opět zapojila, elektroměr dokonce zaplombovala falešnou plombou a oba muži kvapně odešli.

Bez upomínky a písemného varování vás nikdo neodpojí

Pražská energetika důrazně varuje pražské odběratele před podobným jednáním. Zaměstnanci energetických společností sice mohou vybírat dlužné peníze na místě, avšak děje se tak zásadně po zaslání upomínek. Navíc na přerušení dodávky elektřiny kvůli dluhu je vždy odběratel předem upozorněn. Vyrovnání dlužné částky na místě pak montéři PRE realizují buď inkasem hotových peněz, nebo přes platební terminál samozřejmě proti dokladu o zaplacení.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny

Při pochybách lze totožnost pracovníka ověřit

Pokud dochází k přerušení dodávky elektřiny, jsou montéři vždy oblečeni do firemního pracovního oděvu (modrých montérek) s označením PRE. Na vyžádání zákazníka se mohou prokázat průkazkou s fotografií, jménem a číslem zaměstnance, takže je možné jejich činnost ověřit na Zákaznické lince PRE.

TIP

Dejte si pozor i na další podvodné praktiky

 

V případě uvedené nekalé činnosti by lidé měli volat policii, protože kromě finanční újmy hrozí odběrateli elektřiny i následný postih za porušení plomby a neoprávněnou manipulaci s elektroměrem. 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3