Zuno Bank končí. Z českého trhu se stáhne do poloviny roku 2017

 

Zuno ukončuje svou činnost v Česku i na Slovensku. O jejím osudu rozhodla finanční skupina Raiffeisen Bank International (RBI), která je vlastníkem české i slovenské Zuno Bank. Zástupci banky slibují stávajícím klientům, že o ně bude plně postaráno a nepřijdou o servis, na nějž byli doposud zvyklí. Od 21. října přestane Zuno nabízet své produkty novým klientům, její bankovní aktivity i stávající zákazníky poté postupně převezme česká Raiffeisenbank. 

pracovní poradaKlienti se budou muset rozloučit i s hlavními protagonisty reklamní kampaně banky. Zdroj: Zuno Bank 

„Klienti ZUNO nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však již nebudeme nabízet služby novým klientům. O dalších krocích budeme samozřejmě všechny naše klienty informovat s dostatečným předstihem,“ uvedl generální ředitel Zuno Bank Oyyind Oanes.

Klienti Zuno proto nemusí panikařit, ani se obávat o své úspory. Za bankou totiž stojí renomovaná a silná finanční skupina, která se podle oficiálního vyjádření pouze rozhodla podniknout kroky ke zjednodušení své struktury a odstranění duplicitních aktivit na trzích, kde působí. Činnost zanikající Zuno včetně jejích zákazníků tak postupně zaštítí Raiffeisenbank. O tom, jakou podobu bude přesun aktivit i klientů mít, se aktuálně v rámci skupiny RBI vedou jednání.

ZUNO patří v poskytování služeb internetového a mobilního bankovnictví mezi nejvýznamnější mladé banky na českém i slovenském trhu. Ke konci srpna měla banka v České republice a na Slovensku celkem 266 000 zákazníků, 22 miliard Kč v depozitech, 2,3 miliardy Kč úvěrů a 200 zaměstnanců.

Budou klienti loajální?

Generální ředitel české Raiffeisenbank Igor Vida slibuje klientům Zuno Bank, kteří se rozhodnou zůstat věrní rakouské skupině RBI, precizní servis, širokou nabídku produktů a služeb i špičkové mobilní bankovnictví, na nějž byli doposud zvyklí. Přesto se může stát, že zákazníci, které nalákala moderní a průkopnická image Zuno Bank, nebudou z nucené změny banky, byť k ní dojde v rámci jedné finanční skupiny, skákat radostí.

  
Patříte mezi klienty Zuno Bank? Pokud vás neláká přechod k Raiffeinsenbank, vyberte si banku na míru.

Mladé bance se nepodařilo vymanit ze ztráty

Česká Zuno i několik let po svém vstupu na trh vykazovala ztrátu několik desítek milionů korun, protože její úvěrové produkty neměly takový úspěch, jak se původně očekávalo. Rakouský majitel proto na počátku roku 2015 oznámil, že je ztrátová banka na prodej

TIP

Hledáte účet snů?

 

 

V září téhož roku oznámila lucemburská skupina ABH Holdings, že podepsala smlouvu o koupi Zuno. Letos v březnu však ABH Holdings od této transakce odstoupila. Důvod údajně nesouvisel s bankou Zuno. Raiffeisen Bank International stále jedná o možnosti prodeje platformy, na které Zuno banka funguje.

Banka Zuno spustila svou činnost v České republice v roce 2011, tedy rok poté, co vstoupila na sousední slovenský trh. Patří mezi první moderní online banky, které začaly působit v regionu střední a východní Evropy. Mezi výhody online finančních institucí patří především vysoká dostupnost služeb s mnimálním počtem kamenných poboček, a proto oslovují především příslušníky mladších generací.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11