Všechny články označené štítkem: Distribuce

 

Noční proud od ČEZ: Kdy stojí energie méně?

Článek 24.06.2019, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Michaela Šámalová

Noční proud od ČEZ: Kdy stojí energie méně?

Společnost ČEZ se stará o největší část energetické soustavy v České republice – elektřinu distribuuje ve středních, západních, severních a východních Čechách a na severní Moravě. I tento distributor nabízí možnost využívat nízký tarif (známý spíše pod pojmem noční proud) svým klientům. Za jakých podmínek můžete ušetřit až tisíce korun ročně? Číst více »

 

Kdo je distributor elektřiny

Článek 23.05.2016, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Jan Hruška

Kdo je distributor elektřiny

Málokoho asi napadne, když si doma rozsvítí světlo, jak dlouhou a strastiplnou cestu musela elektřina urazit. O spojení mezi elektrárnou a koncovým zákazníkem se starají distributoři. Kolik jejich služby stojí a jaká společnost se stará o vaše pohodlí? Číst více »

 

Kdo je distributor plynu

Článek 10.04.2016, Kategorie: Energie - Plyn, Autor: Jan Hruška

Kdo je distributor plynu

Česká republika je protkána hustou sítí plynovodů. O jejich provoz a přepravu zemního plynu ke koncovým zákazníků se stará distributor. Jak se dělí distribuční oblasti a kolik se za tuto službu platí? Znáte rozdíl mezi distributorem a dodavatelem? Číst více »

 

Pozor na nepoctivé sousedy: Jak zjistit černý odběr elektřiny

Článek 11.02.2015, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Jan Hruška

Pozor na nepoctivé sousedy: Jak zjistit černý odběr elektřiny

Skáčou na vašem elektroměru kilowatthodiny jako dostihoví koně? Možná, že je na vás napojena černá přípojka elektřiny. Zloději drahocenného elektrického proudu používají velmi sofistikované metody. Odhalit nepoctivce není vůbec jednoduché. Víme, jak zjistit černý odběr elektřiny. Číst více »