CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank

 • Založení i vedení CHYTRÉHO účtu je bez podmínek a zdarma.
 • Bezplatně si vyberete z jakéhokoliv bankomatu v ČR i eurozóně.
 • Odměna 1 000 Kč pro nové klienty
Srovnat účty

Proč si založit CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank?

Slevový program RB club

Slevový program RB club

 Slevy do e-shopů, na jídlo i cestování. Stačí uplatnit slevu podle návodu v RB clubu a zaplatit kartou.

Nulové poplatky za vedení účtu

Nulové poplatky za vedení účtu

Účet od RB je zdarma. Napořád. A můžete si ho rozšířit i o další služby.

Neomezené výběry

Neomezené výběry

Neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí. Nevztahuje se ale na poplatky účtované třetími stranami při výběru v zahraničí.

Jak si založit CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank

CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank můžete založit dvěma způsoby:

 • Založení účtu online – nejrychlejší způsob, online založení běžného účtu netrvá déle než 10 minut. Potřebovat budete účet v jiné bance na vaše jméno, ze kterého zašlete aktivační platbu. Zadáte vstupní údaje (jméno, telefon a e-mail), které si Raiffeisenbank ověří pomocí SMS kódu. Následně potvrdíte svou totožnost přes Bank iD nebo vyfocením dokladu totožnosti a jednoho dalšího dokladu (řidičský průkaz, pas) mobilním telefonem. Podepíšete smlouvu a účet je ihned aktivní. 
 • Založení účtu na pobočce – na webu Raiffeisenbank si vyberete pobočku a telefonicky se objednáte na konkrétní den a hodinu. Pokud už jste klienty Raiffeisenbank, můžete si schůzku jednoduše objednat přes mobilní aplikaci. Potřebovat budete občanský průkaz a jeden další doklad totožnosti (řidičský průkaz, pas). Pokud vám ještě nebylo 18 let, vezměte s sebou i zákonného zástupce a rodný list.

Podmínky pro vedení CHYTRÉHO účtu

 • CHYTRÝ účet je běžný osobní účet pro fyzické osoby, který nabízí Raiffeisenbank. Jedná se o základní jednoměnový účet s možností rozšíření na AKTIVNÍ účet.
 • K dispozici je jedna debetní karta. Každá další je v ceně 65 Kč měsíčně.
 • CHYTRÝ účet můžete spravovat v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci.
 • K účtu si můžete zřídit spořicí účet s bonusovou sazbou při aktivním využívání (s podmínkou alespoň třikrát měsíčně zaplatit kartou).

Máte-li zájem se o účtu dozvědět více, přečtěte si podrobné podmínky.

Srovnat nabídku osobních účtů

Bonusy CHYTRÉHO účtu

Členství v RB Clubu

Jakmile začnete používat debetní kartu k CHYTRÉMU účtu, stáváte se bez nutnosti registrace členem RB Clubu a získáváte výhody v podobě řady slev ve výši až 30 % na více než 1 900 obchodních místech v Česku. Jedná se jednak o dlouhodobé slevy, jednak o jednorázové slevové kupony.

Odměna 1 000 Kč za založení běžného účtu 

Sjednejte si prostřednictvím Ušetřeno.cz běžný učet od Raiffeisenbank a získejte odměnu 1 000 Kč.

Podívejte se, které další banky rozdávají odměny k běžným účtům.

Převedení účtu z jiné banky

Převést účet k Raiffeisenbank můžete:

 • osobně na pobočce – stačí jedna návštěva pobočky, přineste si občanský průkaz a číslo původního účtu (včetně kódu banky), který chcete převádět. Převod zařídí banka sama v zákonem stanovené lhůtě. 
 • online – o převod můžete zažádat i pohodlně z domova. Při zakládání CHYTRÉHO účtu jen vyplníte v online žádosti číslo účtu, který chcete převést, a uvedete, zda chcete původní účet zrušit, nebo ponechat. Banka následně vše vyřídí za vás.
Srovnat běžné účty

Poplatky za CHYTRÝ účet

CHYTRÝ účet je zcela zdarma, za zřízení ani vedení účtu nebudete platit žádné poplatky.

Pokud vám poplatky nevadí, mohl by vás zajímat AKTIVNÍ účet.

Výběr z bankomatů je zdarma (pokud nepožaduje poplatek provozovatel bankomatu). Zdarma jsou také příchozí a odchozí platby, vyhotovení a zaslání výpisu z účtu e-mailem (zaslání výpisu poštou stojí 40 Kč) nebo zasílání informací o pohybu na účtu e-mailem. Za informační SMS zaplatíte 4 Kč.

Srovnejte si běžné účty, abyste viděli, jestli se vám CHYTRÝ účet vyplatí.

Jak zrušit CHYTRÝ účet

Účet je možné zrušit kdykoliv a bez udání důvodu. Výpověď Smlouvy o účtu musí být dodána písemně a je účinná uplynutím 14 dnů. Peníze, které jsou na účtu v době jeho zrušení, banka po vypořádání všech platebních transakcí převede na účet, který si určíte.

Srovnat nabídky běžných účtů

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky

Založit účet si můžete osobně na jakékoliv pobočce nebo pohodlně online. Pokud na zakládání účtu nechcete být sami, ale na pobočku se vám nechce, můžete na stránkách Raiffeisenbank zanechat číslo a oni s vámi rádi účet založí.

1. Založení osobně na pobočce

K založení vám postačí plnoletost a občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. 

I mladiství si přijdou na své. Minimální věková hranice je 12 let. Pak už si účet můžete založit v doprovodu svého zákonného zástupce. Potřebovat budete i rodný list a občanský průkaz, pokud už vám byl vydán.

2. Založení online

Pro založení online budete potřebovat:

 • občanský průkaz,
 • druhý doklad totožnosti (pas, řidičák),
 • účet v jiné české bance vedený na vaše jméno – abyste mohli provést aktivační platbu,
 • telefon s fotoaparátem a připojením k internetu pro nafocení vašich dokladů.

Prostřednictvím Ušetřeno.cz si sjednáte běžný účet s tarifem AKTIVNÍ nebo CHYTRÝ.V období 6 měsíců před sjednáním účtu pro vás RB nevede žádný typ běžného účtu.Stačí provést alespoň 3 platby v kamenném nebo online obchodě debetní kartou vydanou k účtu.

Raiffeisenbank bere, že účet aktivně využíváte, když alespoň 3× zaplatíte kartou online nebo v kamenném obchodě. Platby se v daném měsíci musí ještě stihnout zaúčtovat.

K převedení účtu stačí, když se zastavíte na kterékoliv pobočce s občanským průkazem a výpisem z účtu či přehledem plateb. Zbytek za vás zařídí Raiffeisenbank. Do vaší banky vůbec nemusíte a maximálně do 13 pracovních dní je hotovo. Také můžete vše zařídit u nás po telefonu.

Za založení ani vedení účtu nebudete platit vůbec. Je zdarma.

Výběry z bankomatů jsou zdarma až na výjimku, kdy si poplatek účtuje samotný provozovatel bankomatu. To poznáte tak, že na vás při výběru zasvítí upozornění. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.