Nejlepší běžný účet

Chystáte se založit běžný účet a hledáte ten nejlepší? Je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou poplatky za vedení účtu atd. Podívejte se do srovnání běžných účtů a najdete si ten nejlepší účet pro vás.

Srovnání běžných účtů

Co je to běžný účet?

Běžný bankovní účet je často používaný finanční produkt, který se obvykle vytváří za účelem ukládání a vybírání peněz. Tento účet je obvykle veden u běžné banky nebo jiné finanční instituce. Klienti mají ke svým účtům neomezený přístup a peníze mohou vybírat na bankovních pobočkách či z bankomatů.

Jak vybrat nejvýhodnější běžný účet?

  1. Porovnejte si běžné účty online. Snadno tak zjistíte, který je nejvýhodnější. 
  2. Zjistěte, jaké možnosti kombinovaných účtů jsou k dispozici, abyste ušetřili peníze. Některé banky nabízejí možnost si k běžnému účtu založit i spořicí účet, který je lákavý vyšší úrokovou sazbou.
  3. Podívejte se na služby spojené s běžným účtem. Například okamžité platby, jednorázové virtuální karty atd.
  4. Zjistěte, jaké jsou poplatky za vedení účtu. U některých bank jsou tyto poplatky poměrně vysoké a mohou významně ovlivnit celkovou cenu běžného účtu.
  5. Ověřte si, zda banka nabízí nějakou formu bonusů nebo slev, které mohou snížit poplatky za vedení účtu.

 

Srovnat běžné účty

Která banka nabízí nejlepší běžný účet?

V ČR existují různé banky, které poskytují účty s různými podmínkami a výhodami. Nedá se obecně tvrdit, že jedna je nejlepší. Vždy bude záležet na vaší situaci a konkrétních požadavcích.

Nejspíš všichni si přejeme co nejvýhodnější podmínky, které nám ušetří peníze, a proto se často poohlížíme po běžném účtu zdarma bez poplatků.

Doporučujeme všechny nabídky prozkoumat a vybrat si tu, která bude nejvíce sedět vašim potřebám. 

Zajímá vás, co je a jak funguje transparentní účet? Přečtěte si o něm v našem článku.

Kde si založit běžný účet? Využijte naše porovnání

Děsí vás představa, že strávíte hodiny hledáním na internetu, nebo hůř – obíháním bank osobně? Nás také! Proto je tu naše srovnání běžných účtů, které vám ušetří čas i starosti.

Na jednom místě budete mít srovnané běžné účty od různých poskytovatelů

Srovnat osobní účty

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Ano, některé banky tuto možnost nabízejí. Počítejte ovšem s tím, že část za lomítkem se změní v každém případě. Jedná se totiž o kód banky, a tím pádem toto číslo stejné být nemůže. 

Záleží na formě podání výpovědi, kterou zvolíte. Pokud běžný účet zrušíte v online bankovnictví/mobilní aplikaci, bude váš účet zrušený během chvíle. Stejně tak v případě, kdy jeho zrušení provedete na pobočce původní banky. Pokud za vás běžný účet bude rušit vaše nová banka (díky kodexu mobility klienta), bude celá záležitost vyřešená do 15 dní. Nejdéle si počkáte v případě korespondenční výpovědi, a to až 30 dní.

Pokud máte u své stávající banky běžný účet déle než 12 měsíců, mělo by být zrušení účtu bez poplatků. Přesná pravidla si ovšem každá banka určuje sama – informace k tomuto tématu byste měli najít na webových stránkách konkrétní banky.

Zrušení běžného účtu můžete provést v online bankovnictví, v mobilní aplikaci, osobně na pobočce banky nebo korespondenční cestou, kdy svou výpověď s ověřeným podpisem odešlete na adresu sídla banky. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.