AKTIVNÍ účet od Raiffeisenbank

 • Výběry z bankomatů všech bank v ČR i zahraničí máte zdarma.
 • K českým korunám můžete mít na účtu až 18 dalších měn.
 • Odměna pro nové klienty 1 000 Kč.
Srovnat účty

Proč si založit AKTIVNÍ účet od Raiffeisenbank?

Neomezené výběry

Neomezené výběry

Neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí. Nevztahuje se ale na poplatky účtované třetími stranami při výběru v zahraničí.

Nulové poplatky za vedení účtu

Nulové poplatky za vedení účtu

Účet od RB je zdarma. Napořád. A můžete si ho rozšířit i o další služby.

Spořicí účet zdarma

Spořicí účet zdarma

3× měsíčně zaplaťte kartou a dostanete Bonusový spořicí účet pro vklady do 1 000 000 Kč s akční úrokovou sazbou 5 % ročně.

Jak si AKTIVNÍ účet od Raiffeisenbank založit?

Založení AKTIVNÍHO účtu u Raiffeisenbank je velmi jednoduché. Můžete si vybrat ze dvou možností:

 • Založení účtu online – stačí k němu občanský průkaz. Při sjednání účtu online zadáte vstupní údaje (jméno, telefon a e-mail), které si Raiffeisenbank ověří pomocí SMS kódu. Následně potvrdíte svou totožnost přes Bank iD nebo vyfocením dokladu totožnosti mobilním telefonem. Podepíšete smlouvu a účet je ihned otevřený.
 • Založení účtu na pobočce – na webu banky si vyberete pobočku a objednáte se na konkrétní den a čas. Nebude vás tak nic zdržovat a účet bude založený během chvilky. Nezapomeňte občanský průkaz. V případě zájmu o mobilní bankovnictví si vezměte i mobilní telefon. Pokud je vám méně než 18 let, musí s vámi na pobočku přijít i zákonný zástupce.

Podmínky pro vedení AKTIVNÍHO účtu

 • K založení AKTIVNÍHO účtu potřebujete mít občanský průkaz, případně jiný doklad totožnosti, a povolení k pobytu na území České republiky (nebo jiný doklad potvrzující vztah k ČR).
 • Účet je možné si založit už od 12 let. Zájemci o účet do 18 let potřebují smlouvu založit se svým zákonným zástupcem a doložit rodný list, případně občanský průkaz, pokud ho už mají.
 • AKTIVNÍ účet je možné využívat jako víceměnový, klient si zvolí hlavní měnovou složku.
 • V ceně účtu jsou dvě debetní karty. Každá další je za poplatek 65 Kč měsíčně.
 • Aktivní účet slouží pro osobní, nepodnikatelské účely.

Všeobecné podmínky k vedení účtu najdete podrobně na webu Raiffeisenbank.

Srovnejte si běžné účty

Varianty AKTIVNÍHO účtu

Základní AKTIVNÍ účet je vedený pro běžné fyzické osoby. Je ale možné si sjednat i varianty pro podnikatele nebo pro studenty.

 • Pokud máte zájem o podnikatelský účet, můžete využít variantu AKTIVNÍ účet pro podnikatele. K jeho založení potřebujete IČO. Získáte k němu zdarma dvě debetní karty Mastercard Business STANDARD, možnost získání výhodného kontokorentního úvěru bez poplatků za správu úvěru a osobní AKTIVNÍ účet za zvýhodněnou cenu.
 • Studenti mohou využít variantu AKTIVNÍ účet pro studenty. Studentský účet je veden zdarma. Podmínkou je věk do 26 let. Studenti mladší 18 let mohou účet založit pouze za přítomnosti zákonného zástupce. Studenti nad 19 let potřebují doložit studium platnou kartou ISIC nebo Evropskou kartou mládeže EYCA.

Bonusy AKTIVNÍHO účtu

Raiffeisenbank nabízí odměnu 1 000 Kč k založení osobního účtu. 

Jak získat odměnu:

Prostřednictvím Ušetřeno.cz si sjednáte běžný účet s tarifem AKTIVNÍ nebo CHYTRÝ.V období 6 měsíců před sjednáním účtu pro vás RB nevede žádný typ běžného účtu.Stačí provést alespoň 3 platby v kamenném nebo online obchodě debetní kartou vydanou k účtu.

Podívejte se, jaké další banky rozdávají odměny k běžným účtům.

Srovnejte si běžné účty

Převedení účtu z jiné banky

Pokud si chcete převést účet k Raiffeisenbank, stačí přijít na pobočku s občanským průkazem a výpisem ze svého původního účtu. Převod zařídí banka sama v zákonem stanovené lhůtě. O převod účtu je také možné zažádat online. Za převod neplatíte žádné poplatky.

Poplatky za AKTIVNÍ účet

Poplatek za spravování AKTIVNÍHO účtu je 49 Kč měsíčně.

V nabídce Raiffeisenbank najdete CHYTRÝ účet, který je zdarma.

Výběr z bankomatů je zdarma (pokud nepožaduje poplatek provozovatel bankomatu). Zdarma jsou také příchozí a odchozí platby, vyhotovení a zaslání výpisu z účtu e-mailem (zaslání výpisu poštou stojí 40 Kč) nebo zasílání informací o pohybu na účtu e-mailem. Za informační SMS zaplatíte 4 Kč.

Srovnejte si běžné účty, abyste viděli, jestli se vám AKTIVNÍ účet vyplatí.

Srovnejte si běžné účty

Jak zrušit AKTIVNÍ účet

Účet je možné zrušit kdykoliv a bez udání důvodu. Výpověď Smlouvy o účtu musí být dodána písemně a je účinná uplynutím 14 dnů. Peníze, které jsou na účtu v době jeho zrušení, banka po vypořádání všech platebních transakcí převede na účet, který si určíte.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky

K založení vám postačí plnoletost a občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. 

I mladiství si přijdou na své. Minimální věková hranice je 12 let. Pak už si účet je možné založit v doprovodu zákonného zástupce. Nutné je ale předložit rodný list, případně také občanský průkaz, pokud už byl vydán.

Prostřednictvím Ušetřeno.cz si sjednáte běžný účet s tarifem AKTIVNÍ nebo CHYTRÝ.V období 6 měsíců před sjednáním účtu pro vás RB nevede žádný typ běžného účtu.Stačí provést alespoň 3 platby v kamenném nebo online obchodě debetní kartou vydanou k účtu.

Raiffeisenbank bere, že účet aktivně využíváte, když alespoň 3× zaplatíte kartou online nebo v kamenném obchodě. Platby se v daném měsíci musí ještě stihnout zaúčtovat.

K převedení účtu stačí, když se zastavíte na kterékoliv pobočce s občanským průkazem a výpisem z účtu či přehledem plateb. Zbytek za vás zařídí Raiffeisenbank. Do vaší banky vůbec nemusíte a maximálně do 13 pracovních dní je hotovo. Také můžete vše zařídit u nás po telefonu.

Měsíčně vás vedení AKTIVNÍHO účtu vyjde na 49 Kč měsíčně.

Výběry z bankomatů jsou zdarma až na výjimku, kdy si poplatek účtuje samotný provozovatel bankomatu. To poznáte tak, že na vás při výběru zasvítí upozornění. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.