Raiffeisenbank

 • Finanční instituce působící v České republice od roku 1993.
 • Nabízí celé spektrum služeb od pojištění, přes hypotéky až po úvěry.
 • Vedení běžného účtu zdarma.
Srovnat běžné účty

Stručná historie Raiffeisenbank

Historie Raiffeisenbank sahá až do 19. století. Na českém bankovním trhu působí od roku 1993 a řadí se mezi největší banky na tuzemském trhu.

Jedná se o finančně velmi silnou a stabilní banku, která po celé České republice nabízí širokou škálu bankovních služeb pro soukromé osoby i pro firmy. 

Vedle svých obchodních aktivit se věnuje i celé řadě prospěšných aktivit z oblasti vzdělávacích, charitativních i kulturních projektů. Banka se také otevřeně hlásí k posilování ekologického a společensky odpovědného podnikání v ČR. 

Produkty od Raiffeisenbank

Běžný účet

Založení i vedení běžného účtu od Raiffeisenbank je bez podmínek a zdarma. Vybrat si navíc můžete z více běžných účtů (většina bez poplatků za vedení). Účet si snadno sjednáte online, přes telefon nebo na pobočce. Podívejte se, jak si stojí ve srovnání s ostatními běžnými účty

Spořicí účet

Spořicí účet od Raiffeisenbank vám pomůže zhodnotit úspory s vyšším úrokem. Stačí mít u banky běžný účet a ten spořicí si snadno sjednáte ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví. V kalkulačce spořicích účtů si můžete porovnat spořicí účty napříč bankami. 

Hypotéka

Hypotéku na bydlení vám v Raiffeisenbank vyřídí už do 3 dnů od převzetí kompletních dokumentů, které můžete zaslat i elektronicky. Nabídku hypoték si můžete srovnat v naší hypoteční kalkulačce.

Půjčky

U půjčky od Raiffeisenbank se nemusíte bát žádných skrytých poplatků. Sjednání půjčky funguje pohodlně online. Podívejte se do naší kalkulačky, jak si půjčka od Raiffeisenbank stojí ve srovnání s ostatními půjčkami.

Srovnat nabídky běžných účtů

Ceny a nabídka: Raiffeisenbank

Srovnejte si ceny a podívejte se na nabídku běžných účtů, spořicích účtů, hypoték a půjček. Ceníky, sazebníky i další důležité dokumenty k produktům od Raiffeisenbank najdete na tomto odkazu

Kód banky

 • Kód Raiffeisenbank: 5500
 • BIC kód (SWIFT): RZBCCZPP
 • : 49240901

Kontakt

 • Web: www.rb.cz 
 • Sídlo společnosti: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
 • E-mail: info@rb.cz 

Infolinka

 • +420 412 440 000
 • Provozní doba: 7:00–22:00 
 • Blokační linka: +420 412 446 402 nebo 844 112 233 
Srovnat spořicí účty

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Ceníky služeb od Raiffeisenbank najdete na tomto odkazu

Do osobního i firemního internetového bankovnictví Raiffeisenbank se můžete přihlásit, když vložíte do prohlížeče tento odkaz: https://www.rb.cz/vstup-na-ucet

Mapu poboček a bankomatů RB najdete na tomto odkazu

Dne 14. listopadu 2022 se Equa bank spojila s Raiffeisenbank a veškeré služby jsou tak poskytovány pod značkou Raiffeisenbank. Všechny produkty i nadále fungují tak, jako doposud, a to včetně výhodných podmínek spoření, online poskytování bankovních půjček atd.  

Stačí vám občanský průkaz. Samozřejmě vám také musí být alespoň 18 let.

Sjednání hypotéky dnes probíhá daleko rychleji a jednodušeji, než si  možná myslíte. 

1. Výpočet hypotéky

Dříve než o hypotéce začnete uvažovat, udělejte si orientační výpočet v kalkulačce hypoték. Díky kalkulačce budete mít představu o tom, kolik peněz vám banka půjčí a za jakých podmínek. 

2. Osobní schůzka

Pokud už budete rozhodnutí o tom, že hypotéku chcete, stačí zavolat nebo přijít do hypotečního centra Raiffeisenbank. Tam si vás vezme do péče hypoteční specialista, který s vámi projde parametry hypotéky a udělá vám nabídku hypotéky na míru. Úrokovou sazbu, kterou na pobočce dostanete, vám banka garantuje po dobu 30 dní. Máte tedy dostatek času si vše rozmyslet a sehnat si všechny potřebné dokumenty.

3. Žádost o hypotéku

Dalším krokem je předání žádosti o hypotéku a dokumentů, které jsou k ní potřeba. Jde o:

 • dokumenty k zajištění úvěru, 
 • poklady k příjmům,
 • doklady totožnosti,
 • podklady k jednotlivým účelům hypotéky.

Všechny dokumenty můžete poslat elektronicky. Není nutné je na pobočku nosit fyzicky.

4. Schválení a podpis smlouvy

Jestli vaši hypotéku schválili nebo ne se dozvíte už do 3 dnů. Pokud je vše v pořádku, banka vám pošle návrh smlouvy a domluví se s vámi na podpisu smlouvy. Smlouvu můžete podepsat osobně v hypotečním centru nebo také elektronicky prostřednictvím internetového bankovnictví.

5. Čerpání hypotéky

Po dodání všech dokumentů přichází na řadu ta nejdůležitější část – čerpání peněz. Dostat je můžete jednorázově na účet, nebo je čerpat po částech.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.