Přechod na internetové bankovnictví George vás bolet nemusí

 

Česká spořitelna vypíná svou službu SERVIS24. Je načase seznámit se s Georgem. Jejich nový online pomocník vypadá jinak, funguje jinak a nabízí i spousty extra funkcí. Ztrácíte se v něm? Pomůžeme vám zorientovat se v novém internetovém bankovnictví a ukážeme, jak ho využívat naplno. 

george česká spořitelna 

Jako každá novinka, setkává se George u svých uživatelů s rozporuplným přijetím. Někdo se s láskou rozloučil se zastaralou službou SERVIS24 a s otevřenou náručí George přivítal, jiní zase nemohou novému bankovnictví přijít na chuť a volají po navrácení ke starým kořenům. Zvyk je holt železná košile.

Nedá se ovšem nic dělat, George je tady a taky tu zůstane. Proto jsme pro vás připravili krátkou ukázku, jak používat aktuální internetové bankovnictví České spořitelny naplno. Pro účely tohoto článku jsme využili DEMO George, kterého najdete na stránce pod odkazem v pravém dolním rohu. Nemusíte zde zadávat žádné údaje, jelikož jsou pro ukázkový systém předvyplněné, stačí tedy kliknout na tlačítko „Přihlásit se“ a jste tam.

Seznamte se s Georgem

Při přihlášení do DEMO George uvidíte úvodní stránku pro bankovnictví jistého pana Jiřího Spokojeného. Následující obrázek si pro lepší čitelnost můžete otevřít na nové kartě.

internetové bankovnictví george 

Vstupní stránka je rozdělena do několika boxů. Hned první je vidět v levém horním rohu a zobrazuje se v něm běžný účet pana Spokojeného. Pod jeho jménem vidíte číslovku 68 923 Kč. Jedná se o jeho disponibilní zůstatek. Pan Spokojený má totiž účetní zůstatek 48 923 Kč a zároveň kontokorent v hodnotě 20 000 Kč. Tužka na oranžovém tlačítku ukazuje, že je na účtu rozepsaná a nedokončená transakce. Stačí na ni kliknout a automaticky se dostanete k rozpracovanému převodu, který můžete upravit, zrušit nebo potvrdit.

Malé prasátko symbolizuje podúčet s názvem „Peníze stranou“. Jedná se o částku, co má Pan Spokojený uloženou ve virtuálním prasátku, takže z ní nebude čerpat při platbě kartou. Při kliknutí na prasátko se dostanete do oblasti „Převod mezi vlastními účty“. Zde můžete pomocí jednoduchých šipek přesouvat finance z běžného účtu na podúčet a zase zpátky.

peníze stranou 

V boxu na úvodní stránce pod prasátkem vidíte na grafu historii transakcí na účtu v posledních šesti měsících. Můžete si tak okamžitě zkontrolovat, že vaše výdaje nepřekračují příjmy a jaká je vaše aktuální bilance. Pan Spokojený je tedy za poslední měsíc v plusu o 5 000 Kč. Při proklinutí skrz graf se dostane k výpisu všech jednotlivých transakcí z minulých měsíců. 

Tlačítko „Nová platba“ vás samozřejmě zavede na platební bránu. Zde si můžete z osobního adresáře najít účet, kam budete peníze posílat. Dokonce si lze zvolit i možnost provést transakci skrz QR kód

Jak platit přes QR kód?Pokračovat na článek

george historie 

Ve středu stránky najdete okénko vyhledávání, kde si můžete například zadat jméno z adresáře a George vám již ukáže všechny transakce, co jste si s daným účtem vyměnili. Pod ním je okénko s aktuálními upomínkami, kde se vám zobrazí rozdělané platby nebo nezaplacené obvyklé měsíční transakce. Dále přehled jednotlivých posledních transakcí

george csas 

V boxu kreditní karty máte základní informace o úvěru. Nejlepší je ovšem na box kliknout a projít do detailního popisu služby. Kromě historie transakcí a výpisu tu najdete i kategorie „Funkce karet“ a „Nastavení karty“. V první oblasti můžete jedním kliknutím splatit dlužnou částku nebo si změnit limity na kartě.

Výhody a nevýhody platební karty>>Proč platit kartou?

george funkce karet 

V „Nastavení karty“ najdete skutečný přehled o stavu financí spojených s kartou samotnou. Zjistíte, kdy končí fakturační období, kolik musíte ještě kartou zaplatit, aby nebylo nutné platit poplatky atd. 

nastavení karty 

V doplňkovém boxu na dobíjení kreditu můžete listovat v adresáři a dobíjet kredity osobám, kterým jste již dříve přidělili telefonní číslo. Pokud využíváte investic u České spořitelny, kontrolujte stav vašich fondů a akcií v následujícím boxu. Po prokliknutí se dostanete na jednoduchou tabulku, kde jsou zobrazeny aktuální zisky/ztráty na jednotlivých produktech a jejich poslední pohyb na trhu. 

george spořící obálky 

Ve spoření můžete libovolně zakládat a rušit tzv. spořící obálky. Zde určíte cílovou částku a vaše konkrétní spoření dostane přidělené číslo. To použijete jako variabilní symbol při odesílání platby na spořící účet a peníze budou automaticky vloženy do dané obálky. V nastavení jsou k prohlédnutí úrokové sazby vztahující se ke konkrétnímu spoření.

george hypotéka 

Díky výpisu všech důležitých informací v kapitole o hypotékách budete mít přehled, kdy vám končí fixace úrokové sazby, kdy je předpokládaná konečná splatnost atd.

Neberte si neuváženou půjčku Srovnat úvěry

Peníze na klik fungují jako záložní finanční rezerva. Tedy v momentě, kdy nutně potřebujete půjčit peníze, máte u České spořitelny předschválenou půjčku, co si můžete jednoduše s pomocí George převést na účet. Úvěr postupně splácíte nebo ho klidně umoříte v méně splátkách o větších částkách a nic vás to nestojí.

peníze na klik 

Po prokliknutí skrz box získáte znovu výpis z produktu. 

george blokace karty  

V posledním boxu vám George ukazuje informace o vaší kartě. Jednoduše se proklikněte k dalším informacím a můžete si zkontrolovat transakce nebo ve funkcích karty dokonce tu svou zablokovat a okamžitě si zažádat o novou. V případě zcizení se tak ihned bráníte proti zneužití

V kategorii „Rozšíření“ v záhlaví stránky si můžete prohlédnout rozpočet. George sám automaticky rozřazuje vaše online platby, takže se snadno dozvíte, kolik utrácíte za energie, nájem, jídlo, kosmetiku nebo dopravu.

george rozpočet 

George přináší přehledný strukturovaný pohled na vaše finance a zároveň zjednodušuje přístup k různým informacím a opatřením, co mají uživatelům usnadnit jejich orientaci a pohyb ve vlastním internetovém bankovnictví. Manipulace s ním je ovšem hlavně o zvyku a ochotě se učit novým věcem. 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5