Jak poznám vhodného dodavatele plynu?

 

Chcete ulevit rodinnému rozpočtu a hledáte nového dodavatele zemního plynu? Pro většinu domácností je rozhodujícím parametrem samozřejmě cena energií. Existují však další faktory. Víme, který dodavatel poskytuje nejlepší služby.

plyn Ačkoli změnou poskytovatele energií budete dostávat stále stejný plyn a jen vám ho vyfakturuje někdo jiný, neměla by být finanční úspora jediným vodítkem při uzavírání nové smlouvy. Všichni dodavatelé zemního plynu moc dobře vědí, že zákazníci slyší zejména na nízkou cenu. Obzvláště pak podomní prodejci používají nekalé triky. Mnohdy zamlčují nejrůznější vedlejší poplatky, které konečnou cenu značně prodraží. Proto si nechte čas na rozmyšlenou. Vždy pečlivě pročítejte obchodní podmínky. Cena plynu a kompletní ceník služeb jsou nedílnou součástí smlouvy o dodávce energií.

Nefixujte se pouze na jednoho dodavatele a porovnejte nabídku s ostatními. Možná, že narazíte na ještě lepší variantu. Kdo chce získat ucelený přehled všech dodavatelů, využívá internetové srovnávače, které umí vypočítat úsporu a poskytnout kompletní srovnání.

Sjednejte si levnější plyn onlineSjednat levnější plyn

Délka výpovědní lhůty

 

Podle čeho vybírat dodavatele plynu:

  • Cena plynu
  • Podmínky ukončení smluvního vztahu
  • Jednotný poskytovatel
  • Délka výpovědní lhůty
  • Kvalita zákaznického servisu
  • Zkušenosti zákazníků a pověst firmy
 

Zajímejte se o délku výpovědní lhůty. Obvyklá doba je nastavena na tři měsíce, nicméně existují výjimky. Ze zákona musí být prováděna změna dodavatele plynu zdarma. Například společnost Elimon nevybírá za změnu žádné poplatky. Podobně by měly postupovat také všechny ostatní společnosti. Jenže neseriózní prodejci plynu využívají skulinku v zákoně a účtují si aktivační a deaktivační poplatky.

Licenci od Energetického regulačního úřadu na obchod s plynem obdrželo více jak sto subjektů. Notoricky známé společnosti jako RWE, ČEZ, E.ON, Pražská plynárenská doplnili alternativní dodavatelé, například Bicorn, eYello nebo X Energie.

Sdružené dodávky plynu

Smlouva o sdružených službách dodávek plynu představuje pro domácnosti nejjednodušší způsob zajištění veškerých služeb. Dodavatel plynu poskytne zákazníkovi kompletní servis zahrnující poplatky nejen za dodávky plynu, ale i za přepravu, distribuci nebo uskladnění plynu. Pokud nebudete mít smlouvu o sdružených dodávkách, musíte si sami zajistit zbylé služby spojené s distribucí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1