Jak vybrat správnou pojišťovnu?

 

Ať už hledáte povinné ručení, cestovní pojištění nebo třeba životní pojištění ujistěte se, že jste ho uzavřeli v důvěryhodné pojišťovně. Ne všechny pojišťovny upřednostňují spokojenost klientů před svým ziskem.

model auta povinné ručení Čeští motoristé mají na výběr z mnoha pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. Některé umí tento produkt lépe, jiné hůře. Správná pojišťovna nabízí několik druhů pojistné ochrany. Klient si sám vybere nejužitečnější ochranu svého vozidla. Někoho zajímá cena, jiný sleduje rozsah asistenčních služeb, připojištění čelního skla nebo zvýhodněné havarijní pojištění. Naštěstí v době internetu existuje řada srovnávačů a přehledů, ve kterých si každý najde optimální produkt.

 

Ačkoli zákon stanovuje pojišťovnám tří měsíční lhůtu na vyřízení pojistné události, solventní pojišťovny zvládají vyřízení škodní události rychleji a bez zdržování. Kromě šířky produktů sledujte, kolik let pojišťovna působí na českém trhu nebo kolik má zákazníků. Například Česká pojišťovna patří svým počtem klientům k největším hráčům.

Sjednejte si levnější povinné ručení onlineLevnější povinné ručení

Nehoda není náhoda

Nastanou-li nečekané komplikace – nehoda nebo porucha, oceníte asistenční služby. Jejich rozsah závisí na pojišťovně. Může zahrnovat třeba odtah vozidla či jeho úschovu jako v případě základní asistenční služby pojišťovny Kooperativa. Povinné ručení můžete u kvalitních pojišťoven rozšířit o dodatková pojištění, například pojištění skel, pro případ poškození vozidla zvířete nebo proti živelným pohromám.

Zkušenosti k nezaplcení

Zkušenosti zákazníků jsou k nezaplacení. Samozřejmě najdete často protikladné názory řidičů, ale z jednotlivých zkušeností motoristů si můžete sestavit ucelený přehled o kvalitě služeb pojišťovny. Pozor si dávejte na speciální slevové akce a bonusy. Sebelíbivější a vtipnější reklama nezaručuje kvalitní pojišťovací produkt. Obzvlášť v případech speciálních akcí se vyplatí pozorně číst veškeré písemné náležitosti. Aby vám z počátečního úsměvu nezbyly jen oči pro pláč.

Hurá do ciziny

Cestovat do zahraničí bez platného povinného ručení je hazard. Řidiči často ani netuší, že jim povinné ručení platí pouze na území České republiky. Na problém s územní platností naráží majitelé vozidel, kteří si sjednali extrémně levné povinné ručení. Bohužel některé pojišťovny své klienty na toto omezení ani neupozorní. Státy ve kterých povinné ručení platí, vyčtete ze zadní strany zelené karty. Pokud je kód státu přeškrtnutý, budete nuceni zaplatit hraniční pojištění.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0