Jaké jsou druhy životního pojištění

 

Životní pojištění neslouží pouze na pomoc pozůstalým nebo zajištění hypotéky. Věděli jste, že finance vložené do pojistky můžete výhodně zhodnocovat? Záleží pouze na tom, co od pojištění očekáváte. Mezi nejoblíbenější produkty životního pojištění patří rizikové a investiční pojištění.

životní pojištění Rizikové životní pojištění

Nejčastějším hybným faktorem pro sjednání rizikového životního pojištění je zajištění hypotéky a strach o budoucnost blízkých v případě smrti živitele rodiny. Tento typ pojistky nezahrnuje spořící složku, proto po vypršení pojistné smlouvy nemáte nárok na žádnou částku. Veškeré platby se spotřebovávají na krytí pojistné ochrany a poplatky pojišťovny.

Sjednat si můžete pevné nebo klesající pojistné částky. Dobu pojištění můžete uzpůsobit vašim potřebám, minimálně však na jeden rok. Na rozdíl od investičního nesplňuje rizikové životní pojištění podmínky pro daňovou uznatelnost.

Investiční životní pojištění

Tento typ krytí ocení lidé, kteří kromě zabezpečení blízkých chtějí dlouhodobě zhodnocovat své vklady. Investiční životní pojištění kombinuje pojištění pro případ smrti s investováním do podílových fondů. Populární finanční produkt slibuje vyšší finanční zhodnocení než třeba kapitálové pojištění, ale obvykle negarantuje výši zhodnocení. Veškeré riziko spojené s investováním leží na bedrech klienta. Sami si zvolíte investiční strategii do podílových fondů. Čím větší předpokládaný výnos, tím větší riziko musíte podstoupit. Alokační poměr neboli rozložení finančních prostředků mezi vybrané fondy svobodně měníte.

Investiční životní pojištění bude vyplaceno v případě dožití a samozřejmě úmrtí. Aby se investování maximálně vyplatilo, doporučují pojišťovací ústavy uzavřít smlouvu na deset a více let. Zásadní rozhodnutí představuje volba strategie zhodnocování. Záleží na každém, jakou variantu si zvolí.

  • Konzervativní strategie – představuje minimální riziko a jistotu malého, ale stabilního zhodnocování.
  • Vyvážená strategie – balancuje na pomezí mezi agresivní a bezpečnou strategií. Vhodná strategie pro investory, kteří preferují vyvážený poměr mezi mírou rizika a výnosností.
  • Dynamická strategie – finanční prostředky směřují většinou do akcií, které se vyznačují kolísavostí hodnoty. Vysoká míra rizika, která může přinést vyšší zhodnocení. V důsledku rizikovosti může dojít i ke znehodnocení investice.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/zivotni_pojisteni.png