Odložení platby i bonus za nákupy na internetu. Znáte nové finanční služby?

 

Nevýhodná půjčka na vánoční dárky vám může přinést spoustu potíží. Existuje tedy způsob, jak obdarovat své blízké, ale zároveň neskončit na mizině? Nejrozumnějším východiskem je pojmout Vánoce skromnějším způsobem. Pokud si ale svátky bez hodnotných darů nedokážete představit, existují možnosti, jak nakoupit, aniž byste přišli na buben. Představíme vám tři z nich a zároveň vám poradíme, jak během online nákupů vydělávat.

Koupito, Twisto, PlnáPeněženka, VratnéPeníze: seznamte se s novinkami.Vánočních dárků na dluh každoročně přibývá. 

Navzdory tomu, že by Vánoce měly být především svátky klidu, míru a rodinné pohody, se předvánoční období každoročně mění ve zběsilý hon na dárky pro rodinu a přátele. Nákupnímu šílenství dokáže vzdorovat jen málokdo, proto Vánoce prověří nejen vaši peněženku, ale také trpělivost.

Nejlepší půjčka před Vánoci? Žádná

Možná jste se právě před Vánoci ocitli v situaci, kdy se vám peněz příliš nedostává, ale přesto nechcete své blízké ochudit o radost u nazdobeného stromku. Mnoho Čechů se v takové situaci, byť s dobrým úmyslem, uchýlí ke sjednání rychlé půjčky s přemrštěnými úroky a nevýhodnými podmínkami, které mnohdy hraničí s lichvou. Proto je třeba důkladně zvážit, jestli by nebylo nejschůdnějším řešením se zkrátka projednou uskromnit.

TIP

Uvažujete o půjčce na vánoční dárky?

Dobře si tento krok promyslete, abyste se nedostali do finančních nesnází.

 

Bez podrazů a záludností

Pokud na Vánocích s hodnotnými dary přesto trváte, existují naštěstí i přijatelnější a méně rizikové způsoby, jak nákupy zrealizovat, i když zrovna máte hlouběji do kapsy.

Proto přinášíme tip na pětici nových finančních služeb. První dvě vám umožní zboží z vybraných e-shopů zaplatit až po vyzkoušení, třetí lze využít pro rozložení platby za nákup a další dvě vám umožní získávat bonus za uskutečněný nákup v partnerských internetových obchodech.

Možnost dodatečné splatnosti nákupu i rozložení platby samozřejmě neoceníte pouze během Vánoc, ale také v situacích, kdy se vám před výplatou porouchá kupříkladu pračka nebo jiný nepostradatelný domácí pomocník. Nedostatečnou finanční rezervu pak mohou zastoupit právě tyto platební metody.
 

1. MALL Pay

Nakupování online je rychlé, pohodlné a levné. Nemusíte vyrážet do obchodů a hodiny obcházet nákupní centrum. Co když ovšem nakoupíte všechny vánoční dárky přes internet a košile pro manžela přijde moc malá, syn zapomněl, že ho brali dinosauři a teď by si ze všeho nejvíc přál robota a make-up pro dceru je minimálně o šest odstínů mimo? Tento problém řeší služba MALL Pay. Abyste neplatili za něco, co byste si jinak nikdy nekoupili, můžete si zboží objednat a v klidu doma prohlédnout, než se rozhodnete, zda ho skutečně chcete.

Na zaplacení dostanete 14 dní. Využívání MALL Pay je zcela zdarma, pouze pokud se opozdíte s platbou, bude vám každých pět dní účtován administrativní poplatek. Možná vás to překvapí, ale službu podporuje kromě mateřského MALLu hned několik velkých i malých e-shopů. Koukněte se na jejich seznam a nejste-li si nějakým nákupem jistí, neprošvihněte příležitost si vše nejdřív vyzkoušet a až potom zaplatit.

 • Neplatíte něco, co jste ještě ani neviděli
 • Poměrně vysoký poplatek za opožděnou platbu
   

2. Twisto

„Proč platit za zboží dřív, než ho máte doma? Taky nevíme.“ Tak zní motto společnosti Twisto, díky které můžete nakupovat ihned, ale platit až později. Na jejích webových stránkách se můžete podívat na seznam partnerských e-shopů, v nichž můžete tuto metodu úhrady zboží využít. Mrkněte, jak celý systém funguje: 

 • Za zboží můžete zaplatit až ve chvíli, kdy ho máte fyzicky u sebe
 • V případě rozložení platby se v zásadě rovná o krátkodobou půjčku s relativně vysokými poplatky
   

3. Koupito

Služba Koupito, která je na českém finančním trhu nováčkem, vám umožní získat nákupy na splátky s nulovým navýšením. Jediné, co klient hradí navíc, je měsíční úrok ve výši 1 % z celkové hodnoty nákupu. Čím kratší dobu splatnosti si vyberete, tím méně budete přeplácet.

I když je Koupito pro většinu Čechů novinkou, stojí za ním renomovaná nebankovní společnost Home Credit. Potenciální zájemci se proto nemusejí bát skrytých poplatků ani jiné formy nekalého jednání.

A jak vlastně Koupito funguje? Vybrat si můžete jakékoliv zboží ze všech českých e-shopů, přičemž prostřednictvím jediné objednávky můžete koupit až 5 věcí z různých internetových obchodů v hodnotě 500 až 50 000 Kč.

Do virtuálního nákupního košíku Koupito zkopírujete URL (webovou) adresu vybraného zboží a po vyplnění osobních údajů celkovou částku rozložíte na splátky bez navýšení. Splácet můžete od 1 do 24 měsíců. Koupito pak zajistí veškerou administrativu – objedná zboží u jednotlivých prodejců a uhradí ho pomocí poskytnutého spotřebitelského úvěru. Zboží vám pak dorazí v souladu s dodacími podmínkami jednotlivých e-shopů.

 • Účinný pomocník při nutnosti neplánovaného nákupu
 • Dostupnost a jednoduchost služby svádí k nákupům, které nejsou zcela nezbytné, čímž vzniká zadlužení


4. PlnáPeněženka

Princip, na němž funguje PlnáPeněženka.cz, se nazývá cashback. V praxi to znamená, že za realizovaný nákup na internetu dostanete část peněz zpět. Prakticky tak, řečeno s nadsázkou, vyděláváte nakupováním. A to zní dobře, no ne? 

Využívání cashbackových portálů se vám vyplatí zejména tehdy, pokud často nakupujete přes internet. I když se vrácené částky mohou v některých případech zdát zanedbatelně nízké, pokud se nasčítají za delší dobu, může vás výsledné číslo příjemně překvapit.

TIP

AKCE: 400 Kč za doporučení

Pokud na portál PlnáPeněženka přivedete kamaráda či známého, který se zaregistruje, získáte aktuálně odměnu 400 Kč.

 

Abyste mohli získávat bonusy za nákupy, musíte se pouze bezplatně zaregistrovat. Poté už můžete čerpat odměny, jejichž výše kolísá v závislosti na konkrétním e-shopu. Zatímco některé nabízejí návrat až 15 % z hodnoty zakoupeného zboží, u jiných se jedná třeba jen o 3 %.


5. VratnéPeníze

Stránka VratnéPeníze.cz se svou funkcí podobá portálu PlnáPeněženka. I zde získáte odměnu za vaše internetové nákupy. Službu můžete využívat ve velkých i méně známých e-shopech. I v tomto případě se výše částky, kterou získáte zpět, obchod od obchodu liší.

Zatímco konkurenční PlnáPeněženka vyplácí nasbírané bonusy již od nastřádání 100 Kč, VratnéPeníze vyžadují dosažení alespoň 300 Kč.

 • Služba je zdarma a hodí se především pro ty, kteří často nakupují na internetu
 • Nutnost do obchodu vstupovat skrze cashbackový portál; tendence nakupovat více, než je třeba
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5