Pojištění, bez kterého se neobejdete

 

V dnešní době se dá pojistit proti široké škále rizik. Správné nastavení pojistné ochrany vás a váš majetek před nehodou neuchrání, ale usnadní vám život v případě smutné události.

šťastná rodina Vyznat se v množství druhů pojištění není úplně lehké. Podle základního dělení se člení na životní a neživotní pojištění. Mezi neživotní se zahrnují pojistky aut, majetku, odpovědnosti za škodu. Kdežto životní pojištění kryje rizika ohrožující váš život a život vaší rodiny. Nedílnou součástí některých druhů životního pojištění je možnost zhodnocování vložených prostředků.

 

 

Do zahraničí s cestovním pojištěním

Vycestovat do cizí země bez kvalitního pojištění je čirý hazard. Zahraniční lékař s největší pravděpodobností nikoho neodmítne, ale peněženka nemocného turisty bude řádně krvácet. Obyčejná angína nebo zlomená ruka vyjde v cizině draho. Cestovní pojištění však neslouží pouze ke krytí léčebných výloh. Doplňkové služby zahrnují řadu praktických služeb. Ať už se jedná o zapomenuté kufry, zpoždění letu nebo pojištění odpovědnosti. Při srovnání cestovního pojištění nehraje prim pouze cena. Důležitým faktorem je pojistné plnění či spoluúčast.

Cestovní pojištění a povinné ručení   onlineSjednat pojištění

Na silnici jedině s  povinným ručením

Jak už název tohoto pojištění napovídá, pokud chcete jezdit autem po silnicích, ze zákona plyne povinnost sjednat si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Nejlevnější povinné ručení nejsnáze najdete v internetových srovnávačích. Cena se odvíjí od parametrů automobilu, jako jsou výkon a objem motoru, stáří, případně hmotnosti vozu. Důležitá je též osoba pojistitele. Ze statistik nehodovosti vyplývá, že velmi rizikovou skupinou jsou mladí muži. Větší nehodovost vykazují též řidiči, kteří jezdí po městech. Těchto věcí jsou si pojišťovny vědomi a rizikové skupiny zaplatí za povinné ručení více. Skutečné úspory se dá dosáhnout jízdou bez nehod. Opatrní řidiči mohou získat až o polovinu levnější pojištění.

Nenechte rodinu na holičkách

Životní pojištění si nejčastěji sjednávají živitelé rodiny, na jejichž výdělku stojí celá domácnost. Stačí zapřemýšlet, co by s dětmi bylo, kdyby se přihodilo nějaké neštěstí. V případě dlouhodobých finančních závazků jako jsou například hypotéky, banky přímo po klientech vyžadují zajištění formou životního pojištění.  Ochranu lze rozšířit o množství úrazových připojištění, které lze libovolně kombinovat. Pojištění může i vydělávat peníze. Investiční či kapitálové pojištění kombinuje pojistnou ochranu se zhodnocováním vkladů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/povinne_ruceni.png