Srovnání spořicích účtů

 

Naspořili jste nějaké žluťáky a uvědomujete si, že nechávat je tlít na běžném účtu je holý nesmysl? Existuje řada možností, jak své finance rozmnožit. Nejsnadnější cesta vede přes spořicí účet. Jenže který zvolit? Dozvíte se v tomto porovnání spořicích účtů.

 Nejdůležitější a nejsledovanější faktor pro hodnocení spořicích účtů představuje úroková sazba. Tato hodnota udává, kolik vám budou vložené peníze vydělávat. Platí přímá úměra. Čím vyšší je úrok, tím více zhodnotíte své uspořené peníze. Během posledních měsíců však došlo ke značnému poklesu úrokových sazeb. Dříve nebylo nic neobvyklého narazit u bank na nabídky přesahující dvě procenta. Nyní musíte na takovéto výhodné podmínky zapomenout. Například spořicí účet ING konto nabízí roční zhodnocení 1,2 %. Což je v současné době zcela obvyklá sazba.

Hledáme nejlepší úrok

Úrok u spořicích účtů je neustále měnící hodnota. Banky ho mohou libovolně upravovat podle svých potřeb. Takže nemáte žádnou dlouhodobou jistotu zhodnocení. O trochu větší sazby nabízí nové, menší a dravější banky. Kromě bankovních domů nabízí zhodnocování i záložny. Své klienty lákají hlavně na vysokou úrokovou sazbu, která mnohdy překračuje dvouprocentní hranici. Přesto vložit peníze do kampeličky může být risk, o čemž se přesvědčilo mnoho jejich zákazníku již v průběhu devadesátých let. Jak dokládá současný vývoj, i přes změnu zákonů se nebankovní společnosti nevyhnou problémům ani dnes.

Sjednejte si spořicí účet         onlineSjednat spořicí účet

Hledáme nejvýhodnější účet

Dost bylo povídání o úrokové sazbě. Nejvýhodnější spořicí účet nemusí být nutně ten s nejvyšším zhodnocením. Musí splňovat i jiné parametry. Zajímejte se o poplatky za vedení účtu. Aby to co vyděláte, potichu nezmizelo v bankovní kapse. Vklady se obvykle zhodnocují do určité výše. Peníze vložené nad stanovenou mez jsou úročeny pouze mizivým úrokem v řádech setin. Myslete i na podmínky za jakých můžete se svými financemi nakládat. Někdy nesmíte na peníze sáhnout měsíc i déle, aby vám byl úrok vůbec připsán. Na druhou stranu řada společností dnes nabízí spořicí účty, u kterých můžete volně operovat se svým vkladem.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2