Změna dodavatele plynu: Opravdu ušetřím tolik peněz?

 

Dodavatelé energií vábí nové zákazníky na levnější plyn. Žonglují přitom s procenty a čísly. Reklamní slogany jsou ale někdy zavádějící. Zákazníci pak mají mylná očekávání. Prozradíme vám, komu se výměna dodavatele skutečně vyplatí a kolik ušetří průměrná domácnost.

Vyúčtování se liší o tisíceRoční vyúčtování dodavatelů plynu se liší o tisíce korun.  

Kdo na změně dodavatele nejvíc vydělá

Přechod od jedné energetické společnosti k druhé je obzvláště výhodný pro rodiny, které odebírají plyn od dominantního dodavatele. Jedná se o společnosti, u kterých je nejvíce zákazníků. Trhu fakticky vládnou a mohou si dovolit účtovat vyšší ceny. Zákazník je tvor líný. K odchodu jinam se rozhoupe málokdo a na to právě dominantní obchodníci s plynem hřeší. Přitom licenci na obchodování s energiemi vlastní několik desítek firem. A u některých z nich může být cena plynu výrazně nižší.

Platí přímá úměra. Čím více energie spotřebujete, tím výrazněji se změna promítne do výdajů. Domácnost s vlastním kotlem a bojlerem ušetří v řádech tisíců korun. Například rodina, která bydlí ve velkém bytě, plynem topí a ohřívá vodu, uspoří odchodem od dominantního dodavatele zhruba pět tisíc korun. Kdo využívá plynový sporák, může své výdaje snížit v řádech několika set korun.

Porovnání energetických společností

 

Výhody plynové kalkulačky

  • Vyplnění zabere 2 minuty.
  • Ihned vidíte, kolik ušetříte.
  • Ve srovnání najdete více než 40 dodavatelů.
  • Kalkulačka počítá podle aktuálních ceníků.
  • Srovnání je nezávazné a zcela zdarma.
 

Jestli vás zajímá, jaká může být úspora ve vašem případě, není nic jednoduššího než si to spočítat v kalkulačce cen plynu. Nejpřesnější výpočet dostanete, když si připravíte vyúčtování a vyplníte konkrétní spotřebu. Nicméně kalkulačka zvládne i orientační výpočet na základě velikosti bydlení a způsobu využití plynu.

Nejsnazší cesta k levnému dodavateli

Když zjistíte, že existuje levnější dodavatel než váš současný, můžete si změnu rovnou objednat. Se zařizováním vám pomůžeme a vyřídíme veškerou administrativu spojenou se změnou dodavatele. Naše poradenství je úplně zdarma. Za změnu dodavatele nezaplatíte ani korunu.

Najděte si nejlevnějšího dodavatele Srovnat ceny plynu

Co je nejlepší? Celou změnu za vás vyřídíme

  • Vyberete si nového dodavatele, u kterého nejvíce ušetříte.
  • Následně vám zavolá telefonní operátor a pomůže vám dokončit objednávku.
  • Předvyplněnou smlouvou vám zašleme ke kontrole a podpisu.
  • Již podepsanou smlouvu nám zašlete zpět.
  • Zkontrolujeme, že je vše v pořádku, a smlouvy předáme novému dodavateli.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 21