Zpět na srovnání

Plyn od RWE - srovnání cen

RWE se přejmenovalo

dodavatel plynu RWETeď se jmenuje innogy
 • Připravuje se na novou energetickou éru.
 • Pro vás se tím nic nemění.
 • Produkty a podmínky zůstavají stejné.
Porovnejte innogy s ostatními dodavateli 
 
 
Potřebujete pomoci? Infolinka 226 289 029 nebo info@usetreno.cz

Potřebné informace o RWE

 • RWE je největší dodavatel plynu v ČR a zakládá si na tradici
 • Kromě plynu distribuuje do domácností také elektřinu  
 • Patří k pěti největším evropským plynárenským společnostem
 • Vybrat si můžete z široké škály produktů (patří k těm dražším) 
 • K dispozici je vám RWE ONLINE SERVIS 24 hodin denně.
změna plynu
 

Nezávislé srovnání cen plynu
 

RWE plyn: Přehled tarifů

RWE Standard

Základní produkt z nabídky dodavatele RWE dostupný zcela pro všechny zákazníky. Smlouva je bez dlouhodobého závazku. Uzavírá se na dobu neurčitou. RWE Standard na trhu patří mezi dražší produkty.

RWE Ideal

V případě RWE Ideal se uzavírá smlouva na dobu určitou, a to na 24 měsíců. RWE garantuje, že se po celou dobu nezmění ceny ani nahoru, ani směrem dolů. Produkt může nabídnout pouze obchodník společnosti RWE.

RWE Optimal

Cena v tomto tarifu se odvíjí od produktové řady Standard. Každých 12 měsíců postupně klesá o 1 %, 3 % a 5 %. Smlouva se podepisuje až na 3 roky dopředu a automaticky se prodlužuje o jeden rok.

RWE Benefit

RWE nabízí tento tarif stálým zákazníkům. Cenově nevybočuje z klasické nabídky dodavatele. Je potřeba uzavřít dlouhodobou smlouvu na 24 měsíců. Cena se po celou dobu nemění.

RWE Tip 12

Kompromis pro ty, kteří chtějí pevnou cenu a nechtějí se dlouho vázat. RWE Tip 12 se podepisuje na 12 měsíců. Cena je mírně příznivější než u produktu Standard.

RWE Tip 23

Tarif pro stávající zákazníky s platnou smlouvou na dobu určitou. Jedná se o závazek na 23 měsíců, který se automaticky prodlužuje o stejné časové období. Ceny se po dobu trvání smlouvy nemění.

RWE Plyn Relax

Speciální nabídka pro vybrané zákazníky RWE. Smlouva platí na 36 měsíců. Pokud ji zákazník neukončí, automaticky se prodlužuje o 1 rok. Cena za odběr je u RWE Plyn Relax garantovaná.

Srovnejte si ceny tarifů RWE 

Často kladené dotazy

Jak mohu ukončit smlouvu u RWE a odejít k jinému dodavateli?

Změna dodavatele plynu je spojena s několika kroky, které na sebe navazují. Ve stručnosti ukončíte smlouvu u RWE, uzavřete ji s výhodnějším dodavatelem a nahlásíte změnu u operátora trhu. Naštěstí všichni dodavatelé plynu nabízí svým zákazníkům vyřízení všech administrativních úkonů spojených se změnou dodavatele. Novému dodavateli pouze podepíšete smlouvy a plnou moc, kterou potřebuje k vyřízení veškeré administrativy. Jakmile dojde k podpisu smlouvy, výpovědi i plné moci, nový dodavatel doručí RWE výpověď, ten ji akceptuje a od prvního dne následujícího měsíce začíná běžet výpovědní lhůta (její délka je ukotvena v obchodních podmínkách stávajícího dodavatele a záleží na typu smlouvy). Po jejím vypršení budete čerpat plyn od nového dodavatele.

Nový dodavatel plynu ode mě chce podepsat plnou moc.  Nemůže ji zneužít?

Jestli již nechcete odebírat od RWE plyn, můžete svobodně přejít k výhodnějšímu dodavateli. Ten vám ulehčí celý proces změny tak, že za vás vyřídí všechny administrativní úkony (např. výpověď u RWE apod.). Je třeba mu ale podepsat plnou moc. Jejího zneužití se u seriózních dodavatelů nemusíte obávat, je to zcela běžná praxe. Nicméně je na místě důkladně si formulář pročíst (jsou v něm všechny podrobnosti, k čemu se plná moc udělena) a nechat si případně vysvětlit věci, kterým nerozumíte. V každém případě nedoporučujeme podepisovat plnou moc ani samotnou smlouvu u neseriózních podomních prodejců.

Můžu změnit dodavatele RWE online?

Celý přechod na výhodnější plyn samozřejmě zvládnete od počítače a z pohodlí svého domova. Když si ve srovnání dodavatelů vyberete levnější plyn, s přechodem vám rádi pomůžeme. Veškerou administrativu vyřídíme za vás, a to zcela zdarma.

Mohu důvěřovat vašemu srovnávači cen plynu?

Našeho srovnání cen plynu se nemusíte obávat. Neustále aktualizujeme ceny jednotlivých dodavatelů a dokážeme vám za pár minut najít výhodnějšího dodavatele. Součástí srovnání je roční platba daná výší vaší spotřeby a pochopitelně i vaše úspora. Pro přehlednost uvádíme i procentuální zhodnocení úspory. Ihned vidíte, který dodavatel plynu by vám mohl uspořit náklady za plyn nejvíce.

Odešel jsem od RWE. Kdy dostanu vyúčtování za plyn?

Jakmile uplyne výpovědní lhůta a dojde k přechodu k novému dodavateli, vystaví vám RWE zavěřenou zúčtovací fakturu na základě nahlášeného stavu plynoměru. Součástí je i uvedená výše přeplatku či nedoplatku. Vyúčtování za plyn vám RWE zašle poštou na adresu zadanou ve smlouvě.

Jaký bude průběh?
 1. Zjistěte, jak probíhá srovnání plynu.
 2. Našli jste levnějšího dodavatele? Objednejte si změnu.
 3. Na základě vyplněného formuláře vás budeme kontaktovat a vše vyřešíme.
 4. Odebíráte levný plyn.