Porovnání cen plynu 2022: Zjistěte, kolik ušetříte

Na trhu s energiemi si konkuruje mnoho dodavatelů. Vy si tak můžete vybrat, od kterého chcete energie odebírat. Než se pro změnu dodavatele rozhodnete, proveďte porovnání cen plynu. Stačí vyplnit pár údajů o vaší spotřebě a odběrném místě do naší kalkulačky plynu. Porovnání cen plynu pak budete mít hotové za pár vteřin.

SROVNAT DODAVATELE PLYNU

Všechny nabídky přehledně srovnané

Možná vás od porovnání cen plynu odrazuje skutečnost, že jde o zdlouhavé hledání a zvažování jednotlivých ceníků. Tak tomu ještě nedávno skutečně bylo. Dnes máte ale k dispozici naše online srovnání cen plynu. Za pár minut si tak porovnáte nabídky od desítek různých dodavatelů

SROVNAT DODAVATELE PLYNU

Kdy se ceny mění?

Aktuální ceny plynu můžete sledovat pravidelně a být tak stále v obraze. Světový trh je velmi složitým mechanismem, který s cenami neustále hýbe nahoru a dolů. Především pak výraznější změny, například celosvětová epidemie nebo válka, mohou přinést významné změny v ceně energií. 

Co určuje cenu plynu?

Cena plynu je stanovena dle regulované a neregulované složky. Regulovaná je pro všechny stejná, jelikož ji spravuje Energetický regulační úřad. Za neregulovanou odpovídá dodavatel, proto se koncová cena pro spotřebitele může lišit.

Co obsahuje regulovaná složka plynu?

  • Poplatek za distribuci,
  • náklady na přepravu,
  • služby operátora trhu.

Co tvoří neregulovanou složku plynu?

  • Poplatek za plyn,
  • marže dodavatele.
SROVNAT DODAVATELE PLYNU

Proč se cena liší?

I když Energetický regulační úřad stanoví jednotnou cenu za plyn, dodavatelé k ní dále přidávají vlastní poplatky. Výsledná cena za plyn se tak pro spotřebitele mění v závislosti na výběru dodavatele.

Porovnání cen plynu online vám proto jednoduše ukáže, u kterého z dodavatelů ušetříte a kde si naopak připlatíte. Pokud si ve smlouvě necháte cenu fixovat na určité období, budete mít navíc v budoucích letech jistotu, že za plyn budete platit stále stejně. I v případě, že bude plyn v dalších letech zdražovat.

AKTUÁLNÍ CENY PLYNU 2022

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Pokud chcete připojit nové odběrné místo, kde ještě není plynoměr, musíte nejdříve zažádat o připojení k distribuční soustavě příslušného distributora. Přehledný návod, jak na to, a další užitečné informace týkající se zřízení plynové přípojky si můžete přečíst v našem magazínu.

Distributor plynu má na starosti přepravu energie a údržbu potrubí. Nemůžete si ho vybrat, pro každé území je pouze jeden. Dodavatelé jsou obchodníci, od kterých si plyn kupujete. Na trhu je jich několik desítek. Je jen na vás, kterého si vyberete.

V Česká republice působí 3 distributoři plynu:

  • RWE GasNet – západní, východní, střední a severní Čechy, severní a jižní Morava,  
  • EG.D – jižní Čechy,
  • Pražská plynárenská distribuce – Praha.

Cena plynu se totiž skládá ze dvou částí:

  • Regulovanou část tvoří poplatky distributora a operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není.
  • Výši neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností výrazně liší. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Vše navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové produkty a společnosti. Pokud vám v kalkulačce něco chybí, ozvěte se nám přes kontaktní formulář, zavolejte na telefonní číslo 226 289 029 nebo napište e-mail na: zmeny@usetreno.cz.

Stačí vyplnit kalkulačku srovnání plynu, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.