Porovnání cen plynu 2021: Zjistěte, kolik ušetříte

Trh s energiemi je deregulovaný, konkuruje si na něm mnoho dodavatelů, a proto se můžete rozhodovat mezi různými službami. Než se pro změnu dodavatele rozhodnete, proveďte porovnání cen plynu. Udělat to ovšem můžete i jednoduše, bez zbytečného volání na infolinky.

Srovnat dodavatele plynu

Všechny nabídky přehledně srovnané

Možná vás od porovnání cen plynu odrazuje skutečnost, že jde o zdlouhavé hledání a zvažování jednotlivých ceníků. Tak tomu skutečně bylo ještě nedávno, ovšem dnes je k dispozici online svět, kde všechny informace najdete do pár minut. Výhodou online srovnávačů je skutečnost, že jsou zde k dispozici aktuální data od mnoha dodavatelů, tudíž máte vždy možnost jednoduché volby.

Kdy se ceny mění?

Aktuální ceny plynu můžete sledovat pravidelně a být tak stále v obraze. Světový trh je velmi složitým mechanismem, který s cenami neustále hýbe nahoru a dolů. Především pak výraznější změny mohou přinést zdražování či zlevňování. Stejná situace je tu také v letošním roce, kdy s cenami zahýbala pandemie koronaviru, jak si můžete prohlédnout díky porovnání cen plynu. Dodavatelé už nyní platí za plyn vyšší částky, ovšem tato skutečnost se ještě nepromítla do výsledných cen pro spotřebitele. Proto je nyní ideální čas na změnu dodavatele nebo fixaci cen, abyste ušetřili.

Co určuje cenu plynu?

Cena plynu je stanovena dle regulované a neregulované složky. Regulovaná je pro všechny stejná, jelikož ji spravuje Energetický regulační úřad. Za neregulovanou odpovídá dodavatel, proto se koncová cena pro spotřebitele může lišit.

 

Co obsahuje regulovaná složka plynu?

–⁠ Náklady na přepravu

–⁠ Služby operátora trhu

–⁠ Distribuci

Co tvoří neregulovanou složku plynu?

–⁠ Obchod a komodita

Proč se cena liší?

I když Energetický regulační úřad stanoví jednotnou cenu za plyn, dodavatel k ní dále přidává vlastní poplatky, proto se výsledná cena za plyn pro spotřebitele mění v závislosti na výběru dodavatele. 

Porovnání cen plynu online vám proto jednoduše ukáže, u kterého z dodavatelů ušetříte a kde si naopak připlatíte. Pokud si ve smlouvě necháte cenu fixovat na určité období, budete mít navíc v budoucích letech jistotu, že za plyn budete platit stále stejně, i pokud bude plyn v dalších letech zdražovat. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen plynu Ceník plynu 2021 Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny Z čeho se skládá cena plynu? Srovnání cen plynu Regulovaná cena energií 2021 Cena plynu za m3 Kalkulačka cen elektřiny