NÁVOD: Jak na výpověď smlouvy u mobilního operátora?

 

V dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí? To už se u mobilních operátorů dávno nenosí. Střídat je můžete prakticky jako ponožky podle toho, čí nabídka tarifu vás zrovna zaujme, nebo který poskytovatel vám nabídne lákavější výhody. Poradíme vám, jak snadno a rychle vypovědět stávající smlouvu a zároveň se vyhnout sankcím.

výpověď smlouvy u mobilního operátora 

 
Přečtěte si vše o novele telekomunikačního zákona z roku 2020 >

V posledních letech se doslova roztrhl pytel s virtuálními operátory. Vybrat si tak můžete z nekonečně mnoho nabídek výhodných tarifů ten, který vám sedne, a ušetřit tak spoustu peněz. Ptáte se, v čem je tedy ten zakopaný pes? Většina z nás totiž využívá paušálních výhod a je uvázána smlouvou na 24 měsíců. To znamená, že není tak jednoduché prostě přeskočit k jinému operátorovi ze dne na den. Jak výhodně odstoupit od smlouvy s mobilním operátorem a neprodělat na tom? Dáme vám jednoduchý návod. 

  Chcete neomezený tarif pod 500 Kč?Ano, chci

Případ č. 1: Máte předplacenou kartu

Pokud si dobíjíte kredit, máte cestu k výhodnějšímu tarifu velmi zjednodušenou. Nejrychlejší možností je koupit si jinou předplacenou SIM kartu a tu aktivovat. V takovém případě můžete šetřit na volání okamžitě. Můžete si ale i vybrat jakýkoliv z nabízených tarifů. Jednoduché to je i tehdy, pokud si chcete zachovat své stávající číslo. Stačí se pouze držet našeho jednoduchého návodu.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

Výpovědní lhůta u jednotlivých operátorů:

 • O2 – 42 dní
 • Vodafone – do konce zúčtovacího období + 30 dní
 • T-Mobile – 30 dní

Případ č. 2: Jste vázaní smlouvou

Pokud máte u svého operátora smlouvu na dobu neurčitou, podejte řádnou písemnou výpověď. Výpovědní lhůta se liší dle operátora. Po ukončení smlouvy získáte od operátora ČVOP a můžete přejít za levnější nabídkou. U úvazku na dobu určitou je lepší počkat, než smlouva vyprší. Jinak byste mohli zaplatit tučnou pokutu.   

TIP

Jak ukončit smlouvu u O2, Vodafone, T-Mobile?

T-Mobile

 • Předčasné ukončení smlouvy učiníte písemnou výpovědí na sídlo společnosti či jakoukoliv značkovou prodejnu.

Vodafone

 • Také u Vodafone je třeba podat písemnou výpověď. Společnost tuto situaci ulehčuje předpřipraveným formulářem, který je možné stáhnout na webu v sekci Ke stažení.

O2

 • U společnosti O2 je možné zrušit smlouvu i po telefonu na její bezplatné lince. Písemnou výpověď můžete podat také na kterékoliv značkové prodejně či ji rovnou zaslat na sídlo společnosti.  
 

Případ č. 3: K tarifu máte zvýhodněný tablet nebo telefon

Tento případ nese asi největší úskalí. Pokud chcete odejít k jinému operátorovi, budete muset buď to celou, nebo zůstatkovou cenu produktu zaplatit. Ve smlouvě by mělo být vše upřesněno. Případně můžete zavolat na call centrum současného operátora, kde vám podmínky odstoupení poví.  

Návod na přenesení čísla:

 • Obdržíte novou SIM kartu od operátora, ke kterému chcete přejít.
 • Podáte výpověď smlouvy stávajícímu mobilnímu operátorovi.
 • Poté obdržíte tzv. Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele (ČVOP).
 • Kontaktujte budoucího operátora a prozraďte mu své ČVOP.
 • Přenos čísla proběhne automaticky čtvrtý den od předání žádosti o přenos.   
 • Pak už jen vyměníte starou SIM kartu za novou. 
Co neprovolám, nezaplatímNajít výhodný tarif!

Kdy lze odejít bez sankcí?

Novela z listopadu 2014 říká, že operátor je povinen informovat zákazníky o změně v obchodních podmínkách a právu ukončit smlouvu bez sankce tehdy, pokud se jedná o podstatnou změnu vedoucí ke zhoršení postavení účastníka (vás). Konkrétní změna musí být zveřejněna nejméně měsíc před datem platnosti. Když tato situace nastane, žádné sankce při výpovědi smlouvy mobilního operátora vám nehrozí. 

změna operátora 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 166
 

 
Oblíbení mobilní operátoři