Americká hypotéka vám pomůže splnit i nákladnější sny

 

Americká hypotéka představuje pro spoustu lidí příležitost, jak si splnit svá velká přání. A nemusí se týkat jen bydlení. Tento hypoteční úvěr totiž můžete použít na cokoliv. K čemu se hodí, jaké jsou její přednosti a na co je třeba dát si pozor?

hypotékaNa dům, auto či cokoliv jiného, k tomu slouží americká hypotéka. 

Klasická hypotéka se běžně sjednává za účelem koupě, výstavby či rekonstrukce nemovitosti. Ne tak americká hypotéka. Ta představuje úvěr, u kterého po vás banka nepožaduje doložení účelu. Pro své neomezené možnosti využití se řadí mezi oblíbené finanční produkty.

Přesto však není běžné hypotéce na bydlení úplně tak vzdálená. I v tomto případě je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Právě to je hlavním rozdílem oproti klasickému neúčelovému úvěru, k němuž se často přirovnává. Americká hypotéka bez zástavy nemovitostí zkrátka neexistuje, zato neúčelový spotřebitelský úvěr běžně.

Na dům, auto či studium v zahraničí

Americkou hypotéku můžete využít prakticky pro jakýkoliv účel. Lidé ji nejčastěji využívají k:

  • výstavbě či rekonstrukci nemovitosti,
  • nákupu nového či ojetého automobilu,
  • vybavení domácnosti,
  • úhradě studia v zahraničí,
  • úhradě notářských a soudních poplatků,
  • refinancování dříve poskytnutých úvěrů.

americká hypotéka k financování studiaAmerickou hypotéku lidé využívají i k financování studia v zahraničí. 

V čem je americká hypotéka výhodná?

1. Můžete si půjčit na cokoliv

Pochopitelně ta největší výhoda už byla zmíněna - možnost využít finanční prostředky pro jakýkoliv účel bez nutnosti dodávat potvrzení, jako je tomu u klasické hypotéky. Právě z toho důvodu ji celá řada lidí využívá k financování bydlení – vyhovuje jim, že nemusí dokládat faktury bance k postupnému čerpání, ale peníze mají k dispozici ihned.

Vyberte si nejlevnější americkou hypotéku Kalkulačka amerických hypoték

2. Čeká vás nižší úrok oproti běžnému spotřebitelskému úvěru

Mezi další výhody patří nižší úroková sazba oproti běžným spotřebitelským úvěrům. Díky zastavené nemovitosti jste pro banku méně rizikovým klientem. Úroky si navíc můžete zafixovat i na 10 let. Ve srovnání s běžným hypotečním úvěrem je ovšem úroková sazba naopak vyšší.

3. Splátky si můžete rozložit na delší dobu

Také nízké měsíční splátky díky možnosti rozložit si je až na 20 – 25 let jsou příjemnější než u spotřebitelských úvěrů. Kolik přesně zaplatíte, samozřejmě záleží na výši úvěru.

4. Můžete si půjčit i vyšší částku

Oproti klasickému spotřebitelskému úvěru můžete zažádat o mnohonásobně vyšší částku. Banky obvykle nabízí půjčku do 70 % hodnoty zastavené nemovitosti, horní hranice bývá obvykle 5 000 000 Kč.

5. Hypotéku můžete předčasně splatit

Výhodou většiny amerických hypoték je, že je můžete předčasně splatit, a to bez jakékoliv sankce.

Existuje americká hypotéka bez dokládání příjmů?

financování bydlení 

Není vám po chuti uvádět své výdělky? Některé banky skutečně nabízí americké hypotéky bez dokládání příjmů. Počítejte ale s tím, že úvěr bývá většinou jen do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. A navíc k prověření vaší finanční minulosti stejně dochází – ať už formou potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu, čestného prohlášení o schopnosti splácet či o výši výdělku, nebo skrz zevrubnou kontrolu registrů dlužníků.

Jaké jsou nevýhody americké hypotéky?

1. Ručíte nemovitostí

Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru se nevyhnete ručení nemovitostí. Je to základní podmínka hypotečních úvěrů, kterou není možné obejít. S tím je spojeno riziko, že v případě problémů se splácením můžete o nemovitost přijít.

 2. Čeká vás složitější papírování

Než samotnou americkou hypotéku získáte, čeká vás poměrně náročné papírování. Společnost se jednoduše potřebuje ujistit, že jste pro ni dostatečně bonitní a může vám hypotéku schválit. Oproti tomu papírování spojené s klasickým spotřebitelským úvěrem je daleko jednodušší.

složité papírování u hypotékyPři hypotečním úvěru vás čeká složitější papírování než u běžného spotřebitelského úvěru. 

3. Získání hypotéky vás něco stojí

Samotné vyřízení hypotečního úvěru není lacinou záležitostí. Poplatek vás obvykle nemine za samotné poskytnutí americké hypotéky, platit můžete i za vedení úvěrového účtu.

Také budete potřebovat celou řadu dokumentů, které se vztahují k zastavené nemovitosti. A jejich vystavení něco stojí. Jedná se například o výpis z katastru nemovitostí, odhad ceny nemovitosti či nabývací titul nemovitosti.

4. Nečekejte žádné státní výhody

U americké hypotéky nemůžete využít žádných finančních výhod, které stát nabízí u klasických účelových hypoték na bydlení.  Nepočítejte ani s možností odečíst si úroky z daní. A to ani v případě, že finance investujete přímo do bydlení.

Nejlepší americká hypotéka: Jak ji vybrat?

Americká hypotéka je poměrně snadno dostupnou možností, jak si splnit sen nejen o vlastním bydlení. V mnoha aspektech je jistě výhodnější než běžný spotřebitelský úvěr. Přesto mezi jednotlivými nabídkami samozřejmě panují výrazné rozdíly. Vedle výhodných amerických hypoték samozřejmě existují i takové nabídky, které vám rozhodně doporučit nemůžeme.

Proto je vhodné využít srovnání amerických hypoték, které vám pomůže najít tu pravou. Jedině tak budete mít jistotu, že nešlápnete vedle. A to za těch pár minut, které věnujete pečlivému porovnání nabídek na trhu, rozhodně stojí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8