Amper 2019: Kdo vyhrál Zlatý AMPER?

 

Ušetřeno.cz bylo partnerem letošního ročníku jednoho z největších veletrhů elektrotechniky v Evropě. Na festivalu Amper 2019 vystavovalo téměř 650 firem, které přišlo okukovat cca 43 700 návštěvníků. Mezi hlavní témata patřilo například, zda se vyplatí investovat do fotovoltaiky. Co stojí v cestě dalšímu růstu gigantů, jakými je například Apple, Spotify či Google? Jaká jsou úskalí digitalizace? To vše jsme se měli šanci dozvědět. Největším tahákem však byla soutěž Zlatý AMPER 2019. Kdo vyhrál?

amper 2019Amper 2019 

DragonFly PRO 2020 (AMTECH, spol. s r. o.)

Jedná se o aditivní 3D tiskárnu desek plošných spojů, která tiskne souběžně kapky nevodivého foto-polymeru a vodivého nano-stříbrného inkoustu. Rozlišení nano-stříbrného inkoustu a polymeru je dostatečné k tisku jemných struktur, vodivých či nevodivých otvorů v 3D prostoru. Každá nanesená kapička je okamžitě vytvrzena. Výrobní proces lze navíc přerušit, vložit diskrétní součástky, a pokračovat v tisku.

Integrované strojové vidění (B+R automatizace, spol. s r. o.)

Zrak ostříže? A co zrak robota? Celosvětově první technika strojového vidění integrovaná přímo v řídicím systému B&R přináší novou úroveň použití strojového vidění. Srdcem B&R strojového vidění je inteligentní kamera s multi-core procesorem a integrovaným předzpracováním obrazu. Díky tomu je možné ji použít na aplikace od jednoduchých funkcí, jako je čtení QR kódu nebo detekce polohy objektu, až po sofistikované funkce jako rozpoznání textu. Součástí strojového vidění jsou také systémy osvětlení, které jsou synchronizovány s řídicím systémem a kamerou v řádu mikrosekund.

FrontCon (PFISTERER GmbH)

Připojení smaltovaných kabelů je časově náročný proces, který funguje jen v omezené míře. Vyvinutím FrontCon, připojení jednožilových izolovaných vodičů, nalezla společnost PFISTERER řešení, které významně snižuje dobu připojení a vytváří požadované spojení přes čelní část kabelu. Instalace trvá pouhé 2 hodiny, je tedy přibližně o 80 % kratší. Toto řešení také předchází možnému poškození při odhalování jednotlivých žil, čímž se významně snižuje riziko chyb při instalaci. 

frontcon 

Ranger 3 (SICK spol. s r.o.)

Streamingová 3D kamera Ranger3 nastavuje nový standard pro vysokorychlostní 3D inspekce. Obsahuje 3D měření, reflexní měření a měření rozptýleného světla v jednom přístroji. Ranger3 se může pochlubit dosud nedostižnými rychlostmi skenování, stejně tak vynikající citlivostí a rozlišením, to vše díky unikátnímu senzoru od společnosti SICK s technologií Rapid On-Chip Calculation. 

Jasový analyzátor LDA - LumiDISP (Vysoké učení technické v Brně)

Oproti konvenčním bodovým přístrojům je systém schopen změřit jas ve 21 mil. bodech, a to vše během několika sekund. Přístroj je srovnatelný s drahými profesionálními přístroji určenými k analýze jasu. Jeho součástí je analytický software LumiDISP, který je schopen nejenom dálkově řídit přístroj, ale také slouží k vyhodnocení naměřených jasových map z pořízených snímků. Systém nabízí funkce, které povyšují fotometrické měření na skutečnou analýzu. Mezi ty nejpřínosnější patří také analýza rušivého oslnění.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2