Bohemia Energy spolkla dalšího konkurenta. Převzala Global Energy

 

Přes 13 tisíc odběratelů elektřiny a plynu, kteří byli dříve zákazníky Global Energy, od 1. června patří pod dodavatele Bohemia Energy. Ceny energií se pro klienty kvůli šachům s vlastnictvím firem nijak nemění.

žárovkaBohemia Energy převzetím Global Energy zdaleka nekončí. Plánuje i další akvizice firem na trhu. 

Bohemia Energy si na českém energetickém trhu vybojovala nejsilnější pozici mezi alternativními dodavateli energií. Více než 314 tisíc domácností od této firmy odebírá elektřinu a přes 181 tisíc odběratelů od nich čerpá plyn.

Zbraně Bohemia Energy: podomní prodej a akvizice konkurentů

Kromě podomního prodeje vsadila Bohemia Energy také na postupné skupování konkurenčních subjektů. Již v roce 2013 převzala společnosti České Energetické Centrum a České Energetické Centrum Jih, čímž rozšířila svou klientskou základnu o 100 tisíc nových duší. Stejný osud stihl na začátku června i firmu Global Energy, která měla koncem dubna 6 689 odběratelů elektřiny a 6 669 odběratelů plynu.

Bývalí odběratelé Global Energy nic podnikat nemusí

"Pro stávající zákazníky Global Energy neznamená převzetí v tuto chvíli žádnou faktickou změnu. Získají nicméně přístup ke službám zákaznické péče Bohemia Energy. Zákazníci se rovněž do budoucna mohou spolehnout na zázemí silné a stabilní firmy.”

- Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy
Spočítejte si, který dodavatel je nejlevnější. Srovnat ceny energií

Bohemia Energy spolu s převzetím energetické části závodu Global Energy přebírá i všechny zákaznické smlouvy s původními podmínkami. Ceny elektřiny ani plynu pro bývalé klienty Global Energy pravděpodobně nijak měnit nebude, protože by tím vytvořila prostor pro bezplatné odstoupení od smlouvy, což je důležité zejména u smluv na dobu určitou. Stejně se Bohemia Energy zachovala i v případě převzetí Českého Energetického Centra.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé