3/23/2023, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Proč se tak rychle vybíjí mobil?

1. Jas displeje na 100 %

Tím největším žroutem energie je především obrovský podsvícený displej. Je ale přitom zbytečné mít jas na maximu, protože na displej uvidíte stejně i ve chvíli, kdy zář trochu stáhnete. Doporučujeme buď zvolit automatický jas, nebo ještě lépe ho ručně nastavit na takovou hodnotu, u které bez problémů uvidíte na displej.

Stejně tak pomůže o fous prodloužit životnost baterie, když si zkrátíte dobu, za kterou se displej automaticky vypne.

2. Aplikace se vám automaticky aktualizují na pozadí

Rychlé vybíjení baterie mohou způsobovat aktualizace aplikací na pozadí. Nejlepší je, když tuto možnost vypnete a čas od času aplikace aktualizujete ručně sami. Méně drastičtější variantou je, že jen protřídíte aplikace a u kterých nutně nemusíte mít nejnovější verzi, tuto možnost zakážete.

Když mobilní internet, tak ten nejlevnější

3. Chytáte bezdrátové sítě naprázdno

Když odjíždíte z chaty, vypnete spotřebiče ze zásuvky. Stejně byste měli postupovat i v případě bezdrátových sítí, které nevyužíváte. (Wi-Fi, Bluetooth nebo mobilní připojení). Je asi všem jasné, jak náročné na spotřebu jsou. Hlavně tehdy, pokud máte nastavenou synchronizaci vašich schránek, musí být neustále ve střehu.

Pokud ale máte ve zvyku být stále online, můžete tomu trochu pomoci tím, že místo LTE nebo 3G si pro chvíle, kdy internet aktivně nevyužíváte, zapnete „jen“ 2G nebo EDGE. Výdrž mobilního telefonu se díky tomuto jednoduchému triku značně prodlouží.

4. Necháváte mobil vyhřívat na sluníčku

Přestože kvalita akumulátorů během posledních let rapidně stoupla, stále nejsou šťastné z extrémních teplot. Když se jdete opalovat, také se namažete ochranným krémem. Proto myslete i na svůj chytrý telefon, kterému rozpálené místo nedělá dobře. Jak na osušce, tak za oknem v autě, do kterého se celý den s vervou opírají sluneční paprsky. V chládku ho ochráníte od nevratného poškození baterie.

TIP: Došla šťáva? Pomůže externí baterie 

Existují tzv. externí napájecí baterie, díky kterým můžete dobít skomírající telefon, i když je zásuvka v nedohlednu. A to opakovaně. Na trhu jich je velké množství, proto vybírejte hlavně podle kapacity. Čemu byste se ale měli raději vyhnout, jsou podezřele levné a neznačkové nabíječky. Mohou poškodit váš telefon.

Který tarif se nejvíc vyplatí?

5. Aplikace a hry

Dalšími nenasytnými žrouty energie jsou nejrůznější aplikace a hry. Zvláště vypiplané 3D hry užírají vaší spotřebu, jak kdyby týden nejedly. Co pomůže? Aplikace, které nepoužíváte, důsledně vypínejte a klidně i odinstalujte ty, které vám v telefonu jen zabírají místo. Zvýší se vám nejen výdrž, ale také rychlost systému.

6. Užíváte si animovaných tapet

Zurčící vodopády, králíček skotačící v trávě. Také se rozplýváte nad animovanou tapetou? Jenže místo mrkvičky vám sprostě užírá ze spotřeby baterie. Místo těchto dynamických tapet zkuste raději běžné tapety bez efektů. Jsou výrazně šetrnější a mají téměř nulové nároky na spotřebu.

7. Máte aktivní GPS, i když sedíte doma

Pěkně vyždímat váš telefon umí i zapnutá GPS navigace nebo aplikace, které využívají lokalizační funkce. Proto sdílení polohy využívejte ve chvíli, kdy ztracení bloudíte uprostřed velkoměsta, nebo hledáte cestu z temného lesa. 

U aplikací, které GPS ke svému fungování využívají (například Facebook Messenger) zvažte, zda je raději nevypnete. Opravdu potřebují všichni vědět, kde se právě nacházíte?

A třeba máte jednoduše slabou baterii

Dodržujete všechny zásady, mobil necháváte už raději odpočívat v kapse, a přesto je pořád vyšťavený? Důvod může být nasnadě. 

Některé baterie zkrátka postupně snižují svou kapacitu a ztrácí na své životnosti. A tak už toho prostě moc nevydrží. Jak se to pozná? Ze stovky na nulu to jde nějak podezřele rychle, baterie se podivně zahřívá a mobil se nabíjí daleko pomaleji než dřív. U některých telefonů můžete také zjistit přesnou kondici jejich baterie v nastavení.

Kolik ušetříte s jiným tarifem?

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.