NÁVOD: Jak vypnout internet v mobilu?

 

Bojíte se, že vás internet v mobilu bude stát až příliš, a tak mu chcete raději zatnout tipec? Poradíme vám jednoduché tipy, jak ho deaktivovat.

Deaktivace internetu v mobilu 

Internet v mobilu je dnes každodenním společníkem většiny lidí, kteří mají chytrý telefon. Jedni bez něj nedají ránu a ještě v posteli sledují, co nového se během noci stalo. Další si díky mobilním datům krátí volné chvíle při čekání na autobus a jiní ho využívají k tomu, aby si vůbec mohli zjistit, kdy ten autobus vlastně jede. Podle odhadů využívá internet v mobilu více než 2,5 milionu českých uživatelů.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Ne všichni ale chtějí být neustále online. Důvodů může být několik. Některým bohatě stačí připojit se doma či v práci přes Wi-Fi. Svou roli mohou hrát i peníze. Mnoho těch, kteří si pořídili chytřejší telefon, se bojí, že se s internetem v mobilu jednoduše nedoplatí. Jak ho tedy deaktivovat?

Víme, jak platit za mobilní internet méně!To mě zajímá

Pomoc hledejte v nastavení telefonu

V případě, že občas data využijete, doporučujeme zvolit tu nejjednodušší variantu. A to vypnout datové připojení v nastavení telefonu. Konkrétní postup se může lišit v závislosti na typu vašeho telefonu. Obecně se dá ale říct, že vypnout internet na mobilu lze v nastavení, v možnosti Bezdrátové připojení k síti – Mobilní sítě. Důležité je, aby data nebyla aktivní.

Druhou jednoduchou možností je, že v nastavení změníte přístupový bod (APN) k internetu. Stačí přepsat jeho název a k mobilním datům se už nepřipojíte. Právě tato varianta je velmi spolehlivá.

TIPU názvu přístupového bodu můžete změnit jen maličkost – třeba vložit na konec číslo. A až budete chtít surfovat, prostě ho odstraníte, změnu potvrdíte a v nastavení aktivujete mobilní připojení.
 

Jak deaktivovat internet v mobilu úplně? Pomůže operátor

V případě, že byste ale raději chtěli vypnout internet v mobilu úplně, obraťte se na svého operátora. Ten vám ho ručně zablokuje, takže se nemůže stát, že se omylem připojíte a nevědomky platíte. K internetu se v takovém případě dostanete pouze přes Wi-Fi, která vám peníze neodčerpává.

Jak deaktivovat internet na mobilu u mobilního operátora?
operátor telefonicky SMS zprávou Online formou
T-Mobile Infolinka 4603 - V samoobsluze Můj T-Mobile
Vodafone *77 či 800 77 00 77 - V samoobsluze Můj Vodafone
O2 O2 linka 800 02 02 02 BAP na 999111 V samoobsluze O2
 

Není lepší levné mobilní připojení?

Máte chytrý telefon? Tak blokaci internetu ještě raději zvažte. A to proto, že výrazně omezuje využití, které přístroj nabízí. Celá řada aplikací se totiž bez připojení neobejde. Strach z vysokých účtů může velmi snadno vyřešit levný datový tarif. Stačí si v kalkulačce mobilního internetu porovnat jednotlivé nabídky operátorů a zažádat o ten nejlevnější. Rázem zjistíte, že být připojen nerovná se utratit tisíce za měsíc.

TIP

Víte, že to jde i zdarma?

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 13
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png